Survivor Nevin Yanıt kimdir, elendi mi? Gönüllüler takımı

Survivor 2018'de haftanın eleme adaylarından biri olan Nevin Yanıt hakkında meraklı arayış devam ediyor. Survivor'ın Gönüllüler takımında yarışan Nevin Yanıt hakkında merak edilen bilgileri sizler için derledik. Peki Nevin Yanıt kimdir?

Survivor Nevin Yanıt kimdir, elendi mi? Gönüllüler takımı

Survivor zorlu mücadelesine devam ederken, yarışmacıları ise konuşulmaya devam ediyor. Survivor 2018'in Gönülllüler takımında mücadele veren Nevin Yanıt kimdir, elendi mi sorularının yanıtları ise şöyle...

NEVİN YANIT KİMDİR?

16 Şubat 1986 yılında dünyaya gelmiş Türk atlet. Nevin Yanıt, kariyerine 2006 yılında başladı. Kısa mesafe koşan Nevin Yanıt, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde mücadele etti.

BAŞARILARI

2006 Türkiye Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası'nda 100 metre ve 100 metre engellide altın madalya kazandı. Avrupa şampiyonu İspanyol Gloria Alozie'yi de geçerek altın madalyanın sahibi oldu; böylece Esen Kızıldağ'a ait 100 metre bayanlar engelli yarışı Türkiye rekorunu kırarak eline geçirdi ve 100 metre engelli mesafesini 13 saniyenin altında koşan ilk Türk atlet oldu. 60 metre engelli ve 100 metre koşularında da başarılı olan Yanıt'ın asıl başarılı olduğu branş 100 metre engelli yarışlarıdır. 2010 Avrupa Takımlar Birinci Lig Atletizm Şampiyonası'ndaki 100 metre engelli koşusunda 12.74 saniyelik derecesiyle kendine ait rekoru kırarak, dünya şampiyonu İrlandalı Derval Orourke'un önünde şampiyon oldu. 2012 Londra Olimpiyatları'nda Türkiye rekoru kırarak ikinci oldu. Yanıt, 100 metre engelli final koşusunda yine 12.58 saniyelik derecesiyle 5. oldu. Fakat aldığı doping cezası nedeniyle bu dereceleri iptal edildi.

NEVİN ELENDİ Mİ?

Survivor 2018'e bu hafta veda eden isim Nevin Yanıt oldu.

Girdiği evin sahibi hırsızı yakalattı!Bolu’da hırsızlık için girdiği evin sahibi tarafından fark edilerek yakalatılan şahıs, adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber