Türkiye'nin üçüncü yüz nakli

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde şu an gerçekleştiriliyor.

Hastaneden alınan bilgiye göre nakil yapılacak hasta bir kadın ve ameliyatı plastik cerrah Doç. Dr. Selahattin Özmen gerçekleştiriyor. Gazi Üniversitesi'nde sabah saat 10:30 sıralarında başlayan ameliyatın 15:00-15:30 sıralarında bitmesi bekleniyor. Organ sahibinin İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde beyin ölümü gerçekleşen bir hasta olduğu açıklandı.

Fakülte Dekanı ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Sacit Turanlı gece yüz nakili için uygun vericinin İstanbul'da bulunduğuna dair haber üzerine bu kente ekip gönderdiklerini ifade etti. Ekibin sabah saatlerinde Ankara'ya döndüğünü anlatan Turanlı, hastanın hazırlanmasının ardından Plastik Cerrahi Bölümü'nden Doç. Dr. Selahattin Özmen başkanlığındaki ekibin saat 10:30 sıralarında operasyona başladığını kaydetti. Bu arada operasyonun tamamlanmasının ardından Doç. Dr. Özmen'in basın toplantısı yapması bekleniyor.

Polise havai fişekle saldıranlara ev hapsiAdana’da polise havai fişekli saldırı düzenlediği öne sürülen 2’si çocuk 3 zanlı ile sosyal medyadan bölücü terör örgütü PKK propagandası yaptığı öne sürülen 2 zanlı, ev hapsi tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber