Twitter çöktü mü? Twitter'a neden erişim sağlanamadı? (11 Temmuz) Bakanlıktan açıklama

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması Twitter'a bu akşam 22:00 sularından sonra 1 saatten fazla bir süre erişim sağlanamadı. Mikro blog sitesi Twitter'da güncel tweetlerin ekrana düşmemesi problemi yaşandı. Peki Twitter'dan resmi bir açıklama geldi mi?

Twitter çöktü mü? Twitter'a neden erişim sağlanamadı? (11 Temmuz) Bakanlıktan açıklama

TWITTER ÇÖKTÜ MÜ?

Sosyal medya sitesi Twitter’a teknik bir hatadan dolayı erişim sağlanamadır. Mobil ve masaüstü üzerinden Twitter’a giren kullanıcılar bağlantı sorunu yaşadı.

ERİŞİM SORUNU YAŞANDI

NEW YORK (AA) - Sosyal medya platformu Twitter'a dünya genelinde erişim sıkıntısı yaşanıyor. "downdetector.com" adlı internet sitesinden alınan bilgiye göre, kullanıcılar, Twitter'a New York saatiyle 14.50 (TSİ 21.50) itibarıyla erişim sıkıntısı yaşandığını ve sitenin çöktüğünü belirtti.

Twitter'ın da siteye giriş yapmak isteyen kullanıcılarına, "Teknik bir sorun yaşanıyor" uyarısı verdiği görüldü. Twitter'dan konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

BAKANLIKTAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından Twitter açıklaması - Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Twitter servislerinde dünya genelinde kesintiler yaşanmaktadır" - "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir"

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter servislerinde dünya genelinde sorun yaşandığını belirterek "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesini kullandı.

Sayan, Facebook hesabından, sosyal iletişim ağlarında yaşanan sorunlara ilişkin paylaşımda bulundu.

Twitter servislerine erişimde dünya genelinde sorun yaşandığını bildiren Sayan, "Global kaynaklı sorundan ülkemizdeki kullanıcılar da kısmen etkilenmektedir." ifadesine yer verdi.

SORUN GİDERİLDİ!

Dünyaca ünlü sosyal medya uygulaması Twitter 23:15 itibariyle yeniden aktif hale geldi. Twitter kullanıcıları hala yer yer sorunlar meydana geldiğini belirtiyorlar.

Arnavutköy’de şok eden hırsızlıkİstanbul Arnavutköy’de yüzleri maskeli 8 kişi kot üretimi yapan bir firmadan 2 dakika içerisinde piyasa değeri 90 bin TL’lik kot pantolonları çaldı. Film sahnelerini aratmayan hırsızlık anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.Olay dün akşam saatlerinde Arnavutköy Merkez Mahallesi’nde kot pantolon üretimi ve ütü paketlemesi yapan bir firmanın imalathanesinde meydana geldi. İddiaya göre iş yerine gelen yüzleri maskeli 8 kişilik grup önce iş yerlerini cam çerçeve indirdikten sonra içeriye girdi. Yüzleri maskeli şahıslar iş yerinin önüne çektikleri araçlarına paketlenmiş halde bulunan piyasa değeri 90 bin TL olan farklı renk ve modelde olan kot pantolonları doldurmaya başladı. Maskeli şahıslar bir taraftan çuvalları taşırken, bir taraftan da çevreyi kolaçan etti. 2 dakika içerisinde 90 bin TL’lik kotları çalan 8 kişilik geldikleri araçla sokak aralarından kaçarak izlerini kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber