Geri Dön

Walmart’tan Gülen okullarına bağış

Dünyanın perakande devi Walmart’ın kurucusu Walton ailesinin ABD’de Gülen cemaati ile ilişkili olduğu söylenen okullara milyonlarca dolar bağış yaptığı ortaya çıktı

Walmart’tan Gülen okullarına bağış

Walton Vakfı’nın 2007-2008 yıllarına ait vergi beyannamelerinde altı ayrı okula en az 2 milyon dolar bağışta bulunduğu görülüyor. Vakfın resmi sitesindeki raporlar da okullara yapılan 150-250 bin dolar arasındaki bağışları doğruluyor. Vakfın en çok yardım yaptığı okulların başında California’daki Magnolia Bilim Akademisi geliyor. Vakıf belgelerine göre okulun farklı şubelerine 2007-2008 yılları arasında her defasında 250 bin dolar verilmek suretiyle yaklaşık 1 milyon dolar bağışta bulunuldu. Magnolia Bilim Akademisi’nin internet sitesine Türk öğretmenlerin isimleri görülüyor.

Özgün ders programı
ABD’de “charter” okullar devletten fon alıyor ancak yetkili kurumlarla yapılan anlaşma çerçevesinde kalmak şartıyla kendilerine özgü bir ders programı uygulayabiliyorlar.

Nargile kömüründen zehirlenen çift, evlerinde ölü bulunduHatay'da, evde nargile içtikten sonra uykuya dalan Feryat (43) ve Atra Alvonoğlu (42) çifti, nargile kömüründen yayılan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber