Geri Dön

Yalçın Çınar'ı 6. yılında andık

Milliyet Gazetesi Fotoğraf Servisi Müdürlüğü görevini uzun yıllar yürüten duayen foto muhabiri Yalçın Çınar, ölümünün 6. yıldönümünde ailesi, meslektaşları ve dostları tarafından mezarı başında anıldı.

Yalçın Çınar'ı 6. yılında andık

Türkiye’de “foto muhabiri” denilince akla ilk gelen isimlerden biri olan Yalçın Çınar, iki yıl akciğer kanseri tedavisi görmüş ancak 2011 yılında hayatını kaybetmişti. Savaş muhabirliğinden polis adliye foto muhabirliğine kadar haber fotoğrafının ustası olan Yalçın Çınar, birçok ödülün de sahibiydi.

Milliyet gazetesinin dijital fotoğraf sistemine geçişinin öncü isimlerden olan Çınar, Ulus mezarlığındaki kabri başında düzenlenen törenle anıldı. Anma törenine Çınar’ın yakınları ve sevenlerinin yanı sıra eşi, gazeteci dostları katıldı.

Elazığ'daki depremin ardından Haluk Levent konserini iptal ettiElazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından gelen haberler üzerine sanatçı Haluk Levent, Bursa'daki konserini iptal etti. Konseri yapmanın hiçbir anlamının kalmayacağını belirten Levent, başkanı olduğu Ahbap Derneği üyeleriyle sürekli irtibat kurup, bölgedeki gelişmeleri yakından takip etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber