‘Yaşasın Cumhuriyet’

Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yıl dönümü dolasıyla İstanbul’un çeşitli ilçelerinde fener alayları düzenlenip, havai fişek gösterisi yapıldı.

‘Yaşasın Cumhuriyet’

 

Kutlamaların merkezi Üskadar’da sıkı güvenlik önlemleri alındı. Binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle alana geldi. Şarkılar eşliğinde dans edip halay ve horon çeken vatandaşlar sık sık “Yaşasın Cumhuriyet” sloganları attı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kutlama yerine tekne ile geldi. Platforma eşi Dilek İmamoğlu ile birlikte çıkan İmamoğlu, “Cumhuriyet bizim için bağımsızlık, özgürlüktür. Cumhuriyet bizim için millet egemenliğidir. Cumhuriyet demokrasi ve laikliğin temelidir. Cumhuriyet, kimsesizlerin kimsesidir” ifadelerini kullandı. İmamoğlu’nun konuşmasının ardından Boğaz’dan atılan havai fişek büyük görsel şölen yaşattı. Telefonlarını eline alan vatandaşlar bol bol fotoğraf çekti. Kadıköy, Şişli, Beşiktaş, Sarıyer ve Beylikdüzü’nde de fener alayları düzenlendi.

Başka söz gerek yok! 'Ben size kurban olayım'Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personelinin Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki halkla yakından ilgilendiği anlara ilişkin video paylaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber