BEDAŞ

BEDAŞ

BEDAŞ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika BEDAŞ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

BEDAŞ ile ilgili tüm haberleri ve son dakika BEDAŞ haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 515 bedas haberi bulunmuştur.

Üst geçitten sarkan elektrik kabloları D-100 Karayolunu kapattı
Üst geçitten sarkan elektrik kabloları D-100 Karayolu'nu kapattıŞişli D-100 Karayolu Çağlayan Metrobüs Üst Geçidi'nden asılı elektrik kabloları gece saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle asılı olduğu yerden yola doğru sarktı. Olay yerine gelen polis ekipleri sarkan kablolar nedeniyle D-100 Karayolu Edirne istikametini trafiğe kapatarak araçları yan yola yönlendirdi. BEDAŞ görevlilerinin kabloları tekrar yerine asmasının ardından yaklaşık 30 dakika kapalı olan yol tekrar araç geçişine açıldı. Olay Şişli, D-100 Karayolu Edirne istikametinde gece saat 02:00 sırlarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Çağlayan Metrobüs Durağına ait üst geçitte asılı duran elektrik kabloları henüz bilinmeyen bir nedenle asılı olduğu yerinden koptu. Kopan kabloların D-100 Karayoluna sarktığını gören sürücüler önce araçlarını durdurdu daha sonra da durumu polis ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile trafik polisleri herhangi bir olumsuzluğa karşı yolu Edirne istikameti yönüne kapattı. Polis ekipleri sarkan kablolar nedeniyle D-100 Karayolu Edirne istikametini trafiğe kapatarak araçları yan yola yönlendirdi. Olay yerinde güvenliği sağlayan polis ekipleri durumu BEDAŞ ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen BEDAŞ ekipleri kablolarını tekrar yerine asmak için çalışma başlattı. Kabloların asılmasıyla kapatılan yol tekrar 02:30 sıralarında araç geçişine açıldı.
20.03.2019Haberler
Büyükçekmecede boş araziye dökülen kimyasal sıvıdan içen hayvanlar telef oldu
Büyükçekmece'de boş araziye dökülen kimyasal sıvıdan içen hayvanlar telef olduBüyükçekmece’de boş bir araziye dökülen kimyasal madde nedeniyle 9 koyun ve 10'dan fazla tavuk telef oldu. Bölgeye gelen AFAD ekipleri, araziye dökülen sıvıdan numune alarak incelemelerde bulundu. İlk bulgulara göre suda hidrojen siyanür maddesi tespit edildi. Olayın yaşandığı alana yakın bir ev de geçici olarak boşaltıldı. Edinilen bilgilere göre olay Büyükçekmece’nin Kumburgaz semtinde meydana geldi. İddiaya göre Tem otoyolu’nun hemen yanından bulunan ve evlere çok yakın bir mesafede bulunan araziye kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kimyasal bir madde döküldü. Boş araziye yayılan sıvı madde, bölgede otlayan hayvanların telef olmasına neden oldu. Sıvı maddeden içen 9 koyun ve 10'un üzerinde tavuk, zehirlenerek öldü.Hayvanlarının öldüğünü gören Halim Binici, önce elektrik kaçağı olduğunu düşündü ancak bölgedeki tavukların da telef olduğunu görünce durumu Büyükçekmece Belediyesi'ne bildirdi. Bölgeye AFAD ve İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Bölgeyi güvenlik çemberine alan ekipler, özel kıyafetlerini giyerek incelemelerde bulundu. Kimyasal sıvıdan numune alan ekipler, bulguları incelemek üzere laboratuvara götürdü. Araziye yakın bölgede bulunan bir evde yaşayanlar da geçici olarak tahliye edildi.Yaşadığı şoku üzerinden atamayan Halim Binici “Koyunlar otladı doyunca götüreyim dedim. Koyunlar su birikintisini gördü. İçen düşmeye başladı. Koştum ben elektrik çarptı zannettim. Biz elektrikten şüphelendik haber vermedik. Aynı yerden daha sonra tavuklar da su içince onlar da hemen öldü. Bunun üzerine arkadaşım aradı belediye ekiplerini. 9 koyunum telef oldu” diye konuştu.Mahalle sakini Rıza Irmak ise “Sabah 9 buçukta evden çıktım 12 buçuk civarında arkadaşlar aradı 'sizin burada hayvanlarımız telef oldu' dedi. Elektrik kaçağından şüphelendik. Ama BEDAŞ’dan ekipler geldi ölçüm yaptıklarında kaçak çıkmadı. Bu suyun ağır bir kokusu vardı. Sonrada tavukları gördüm su içince hemen
4.04.2018Haberler
Binanın bodrumuna yapılan trafo yandı, faciadan dönüldü
Binanın bodrumuna yapılan trafo yandı, faciadan dönüldüGüngören’de bir binanın bodrum katına yapılan trafo, alev alev yandı. Olası bir faciadan dönülen olayın ardından mahalleli, trafonun bodrum katına yapılmasına tepki gösterdi. Trafonun yanmasıyla elektriksiz kalan çevre esnafı ise araçlarının akülerinden elektrik alarak pos makinalarını kullanmaya çalıştı. Güngören’de bir binanın alt katına BEDAŞ tarafından yapılan trafo da henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangınla trafo alev alev yanarken bina da büyük panik yaşandı. Yaşanan olaya isyan eden vatandaşlar trafonun eskiden sokağın köşesinde olduğunu ancak yıkılıp yerine iş yeri yapıldığını iddia etti. Binanın müteahhidi ve BEDAŞ tarafından yapılan anlaşmayla trafonun apartmanın bodrumuna yapıldığını belirten bina sakinleri adeta bir bombanın üzerinde oturduklarını kaydetti. Yangının ilk olmadığını aktaran vatandaşlar trafonun biran önce kaldırılmasını istedi.Adeta canlı bombanın üzerinde oturuyoruz Bina sakini Özgür Demirok, adeta bir canlı bombanın üzerinde oturduklarını belirterek “BEDAŞ ile müteahhitlerin arasında bir anlaşma var. Dünya da böyle bir şey yok. Binanın altına trafo kurulur mu? Bu trafo daha önce sokağın köşesindeydi. Rant sağlamak ve para kazanmak için orayı dükkana çevirdiler o trafoyu da oradan alıp buraya binanın altına yaptılar. Müteahhit ile BEDAŞ anlaştı. Binanın altına canlı bombayı koymuşlar. İnsan canı bu kadar ucuz mu? İllaki birilerinin mi ölmesi lazım bir şey yapılabilmesi için” dedi.Trafonun bütün mahallenin elektriğini karşıladığını belirten bir diğer mahalle sakini ise “Burada alüminyum kablo kullanımına izin verilmesinden dolayı insanlar burada bu trafonun çilesini çekiyor. Burada ki kabloları gizlemek için asma bir tavan yapmışlar göz boyamak için. Bütün kablolar yanmış durumda. Bunlara da izin veriliyor. Bu trafo bütün mahalleyi aydınlatıyor” diye konuştu.Esnaf araç aküsünden elektrik aldı Öte yandan trafonun yanmasının ardından mahalle sakin
13.12.2017Yaşam
İstanbul’da beklenen deprem öncesi Büyük tatbikat
İstanbul’da beklenen deprem öncesi "Büyük tatbikat"İstanbul’da beklenen büyük deprem öncesi Zeytinburnu’nda afetlere karşı duyarlılığı artırmak ve toplumsal bilinci sağlamak amacıyla deprem tatbikatı gerçekleştirildi. İlçenin farklı noktalarında eş zamanlı yapılan tatbikat kapsamında kontrollü olarak çıkarılan yangınla yukarı katlarda mahsur kalan öğrenciler de itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Zeytinburnu Belediyesi, İstanbul’da beklenen büyük depreme hazırlık kapsamında ilçede deprem tatbikatı gerçekleştirdi. Deprem öncesinde afetlere karşı duyarlılığını artırmak ve bu konudaki toplumsal bilinci geliştirmek amacıyla Celalettin Gözüsulu İlkokulu’nda tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikata, İstanbul İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), İtfaiye Bakırköy Grup Amirliği, İGDAŞ Genel Müdürlüğü, İSKİ Zeytinburnu Teknik Şefliği, BEDAŞ Bakırköy İşletme Müdürlüğü, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü (UMKE), Türk Kızılayı Zeytinburnu Şube Başkanlığı, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Zeytinburnu İlçe Sağlık Müdürlüğü, Telsiz Amatörleri Derneği (TRAK), Biruni Üniversitesi, İnsani Yardım Vakfı, Zeytinburnu Belediyesi Sualtı ve Su Üstü Arama Kurtarma Ekibi ve Zeytinburnu İzcilik Topluluğu da destek verdi. Tatbikat kapsamında ilçenin farklı noktalarında eş zamanlı uygulamalar yapılırkenöğrencilerin olası bir deprem durumunda sınıflarını kontrollü bir şekilde tahliye etmesi sağlandı. Ardından afet durumunda okul içerisinde çıkan bir yangından öğrencilerin sınıflarınınasıl boşaltmasıgerektiği anlatıldı. Sonrasında kontrollü olarak çıkarılan yangınla itfaiye ekipleri okulun üst katlarında mahsur kalan öğrencileri merdivenle kurtardı. Bazı itfaiye ekipleri de öğrencilerin dumandan etkilenmemesi için çocuklara gaz maskesi takarak hızla okul bahçesine çıkardı.
23.11.2017Yaşam