GATA

GATA

GATA ile ilgili tüm haberleri ve son dakika GATA haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

GATA ile ilgili tüm haberleri ve son dakika GATA haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.704 gata haberi bulunmuştur.

Tespih sanıp eline aldı, 18inde emekli oldu
Tespih sanıp eline aldı, 18'inde emekli olduSAKARYA'da 1,5 yıl önce kaçak çalıştığı inşaatta bulduğu ve tespih sandığı cihaz parçasındaki radyoaktif madde yüzünden iki parmağını kaybeden, sağ bacağını kısmen kullanamaz hale gelen ve vücudunda derin yaralar oluşan Eyüp Bapun (17), GATA'dan taburcu olduktan sonra malulen emekli edildi. Bapun, "Çalışarak destek olmak istediğim kanser hastası babam ben hastanedeyken öldü, cenazesine bile katılamadım. Haftanın 3 günü ameliyat oluyordum. Allah yaşadıklarımı düşmanıma yaşatmasın" dedi.Arifiye ilçesinde yaşayan Eyüp Bapun, akciğer kanseri babasına destek amacıyla bir inşaatta, yaşı yetmediği için kuzeninin kimliğini göstererek soğuk demir işçisi olarak işe girdi. 3'üncü iş gününde, Bapun, yerde görüp tespih sandığı cihaz parçasını alıp, 2,5 saat cebinde tuttu. Kısa süre sonra rahatsızlanan Eyüp Bapun'un ellerinde yaralar oluştu, vücudunun çeşitli yerleri zarar gördü. Radyoaktif maddeye temas ettiği belirlenen ve 1,5 yıl boyunca GATA'da tedavi gören Bapun'un iki parmağı eridi, sinir damarı kopan ve kemiğe kadar eriyen sağ bacağı ise büyük ölçüde inceldi.BABASININ CENAZESİNE KATILAMADI Hastanede tedavi görürken kaybettiği kanser hastası babasının cenazesine dahi katılamayan Eyüp Bapun, taburcu olduktan sonra, 17 yaşında kendisine verilen yüzde 80 engelli raporuyla malulen emekli edildi.Yerde bulduğu radyoaktif madde yüzünden hastanede her hafta pazartesi, çarşamba ve cuma günleri ameliyat olduğunu söyleyen Bapun, "Ameliyat bir tane olmadım. Bayağı bir ameliyat geçirdim. 15 ay boyunca hastanede yattım. İş yerinde bulduğum radyasyonlu bir maddeden dolayı yaralandım. 7 ay önce taburcu oldum. Bütün testleri yaptırdıktan sonra yüzde 80 engelli oldum. Çalışma durumum yok. Yaklaşık 2 yıl oldu fakat bende kalıcı izler bıraktı. Elim yaralandı, sağ bacağımın bileğindeki sinir damarı koptu. Bilekten aşağıyı hissedemiyorum. Hastaneye gittim, ilk önce mide bulantısı için gittim. Maddeyi bulduğum zaman mide bulantısı oldu.
1.08.2018Yaşam
Afrin Gazisinden yürek yakan sözler
Afrin Gazisinden yürek yakan sözlerMemleketi Adıyaman’a getirilen Afrin Gazisi Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz teröristlerle çatışma esnasında yaşadıklarını anlatarak, “Son 2 kutu mermimiz kalmıştı. Özgür Üsteğmen ‘Son mermileri sakla kafamıza sıkarız’ dedi, ellerine düşmeyelim diye" şeklinde konuştu. Sırtına şarapnel parçaları isabet eden ve yaklaşık 4 aydan beri Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (GATA) tedavi gören Afrin Gazisi Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz’un çatışmaya ilişkin anlattıkları hem gururlandırdı hem duygulandırdı. Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda bölücü terör örgütü mensupları tarafından yaralanan Piyade Komando Uzman Çavuş Umut Yavuz, havalimanında sloganlar ve Türk bayrakları ile karşılandı. 10 Mart 2018 tarihinde yaralanarak gazi olan ve GATA’da tedavi gören Yavuz, havalimanından alınarak Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Ören köyüne götürüldü. Umut Yavuz, Afrin’de şehit düşen Besnili Enes Sarıaslan’ın da aralarında bulunduğu 11 askerin şehit olduğu bin 27 rakımlı tepede çıkan çatışmada yaralanmıştı. Yaşanan çatışmayı ve silah arkadaşıyla yaptığı konuşmaları anlatan Gazi Umut Yavuz, “Saat 10 sıralarındaydı çatışma 5-6 saat sürdü. Diğer bölüğümüz çatışıyordu. Diğer bölüğün olduğu tarafta çatışma çıkmıştı. Gazilerimiz ve şehitlerimiz olunca biz o bölüğe destek olarak gittik. 2 Saatte biz çatıştık. Arkadaşların mühimmat bitmişti, mühimmat götürmüştük. Özgür Üsteğmen ve Alişan astsubay vardı. Alişan Astsubay tekrardan timin başına dönerken bir mevziimize girmişti YPG’liler. Mühimmatımız azdı, atış desteği istedik. Sürekli roket ve havan atıyorlardı, güdümlü roket atıyorlardı. Ondan sonra çatışma baya sürdü. Son 2 kutu mermimiz kalmıştı. Özgür Üsteğmen, ‘Son mermileri sakla kafamıza sıkarız’ dedi, ellerine düşmeyelim diye. Ondan sonra bir patlama gerçekleşti. Allah yarabbi bismillah deyince ben vurulduğumu anladım" dedi.
13.06.2018Yaşam