tunca nehri

tunca nehri

Son dakika tunca nehri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan tunca nehri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan tunca nehri haber sayfamızda...

tunca nehri haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 311 tunca nehri haberi bulunmuştur.

6 gündür eşini her yerde arıyordu
6 gündür eşini her yerde arıyorduEdirne'de 6 gün önce kızını okula bıraktıktan sonra kayıplara karışan Mehmet Arslan'ın (49), Tunca Nehri'nde cesedi bulundu.Edirne'de 50'inci Yıl İlkokulu'nda hizmetli olarak görev yapan Mehmet Arslan, 6 gün önce Çavuşbey Mahallesi'ndeki evinden, önce kızını okula bırakmak ardından da işe gitmek için çıktı. Arslan, kızını okula bıraktıktan sonra ise kayboldu. Eşinin akşam eve dönmemesi üzerine gidebileceği yerleri arayan 3 çocuk annesi Nihal Arslan, polise kayıp başvurusunda bulundu. Polisin yaptığı araştırmalar sonunda ise Mehmet Arslan'ın en son Tunca Nehri kıyısında 'Kadir' adında bir kişi ile alkol aldığı belirlendi.Eşinin devlet memuru olduğunu, yıllardır işe gitmemezlik yapmadığını söyleyen Nihal Arslan, eşinin kayıp olduğu dönemde yaptığı açıklamada, "Balık tutmayı çok seviyor. Tunca Nehri kıyısına gitmiş olabilir.  Eşim nehrin kıyısına gelip, alkol alırdı.  Eşimin nehre düşüp ölmesinden korkuyorum.  Geceleri uyuyamıyorum, bir an önce bulunmasını istiyorum" dedi.Balıkçılar bugün Tunca Nehri'nde bir erkek cesedi görünce durumu polis bildirdi. Olay yerine giden polis ve AFAD ekipleri, cesedi botla kıyıya çıkardı.  Yapılan incelemede cesedin bir haftadır kayıp olan Mehmet Arslan'a ait olduğu belirlendi. Arslan'ın cesedi otopsi yapılmak üzere Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı. Polisin soruşturması sürüyor.
11.09.2019Yaşam
Edirne’de son durum havadan görüntülendi
Edirne’de son durum havadan görüntülendiMeriç ve Tunca Nehirleri taşan Edirne’de hayat normale dönmeye başladı. Edirne Valisi Günay Özdemir tarihi Tunca Köprüsü üzerinden makam aracı ile geçerek resmi olarak köprüyü araç trafiğine açtı.Bulgaristan’ın baraj kapaklarını açmasıyla beraber Taşan Meriç ve Tunca Nehirleri hayat normale dönmeye başladı. Edirne Valisi Günay Özdemir tarihi Tunca Köprüsüne gelerek incelemelerde bulundu. Gazetecilere açıklamada bulunan Özdemir, tarihi Tunca Köprüsü üzerinden makam arabası ile geçerek resmi olarak köprüyü araç trafiğine açtı. Bir çok vatandaş ise su seviyesinin düşmesi ile birlikte Tunca Köprüsü üzerine akın etti. Hayat normale dönmeye başlayan Edirne’nin son durunu ise havadan görüntülendi.Son Durum Havadan Görüntülendi Havadan çekilen görüntülerde Kanal Edirne Projesinin büyük bir kısmının bittiği ve ile Karaağaç Köyü ile Edirne’nin ulaşımının aksamadan yapılan viyadük ile sağlandığı görüldü. Araçların tarihi tunca köprüsü üzerinden rahatlıkla geçebildiği çekilen görüntüler ile gözler önüne serildi.“Önemli bir kriz değildi” Tunca Köprüsü’ne gelerek incelemelerde bulunan Edirne Valisi Günay Özdemir “ Edirne’de böyle ciddi bir olay ile karşı karşıya kalmıştık ama önemli bir kriz değildi. Çünkü Bulgaristan’daki yetkililer ile ciddi bir iş birliği yaptık. Bu iş birliği sayesinde Edirne’ye zarar vermeden bu krizi atlattık. Şuan da Meriç normale dönemeye başladı Tunca nehrinde ise su seviyesi azalmaya başladı. Edirne olarak bu krizi atlatmış olduk. Kısa vadede Edirne de böyle bir taşkın beklemiyoruz. Karaağaç Köprüsü Taşkın zamanlarında da Edirne ile Karaağaç arasında ulaşımımızı sağlayacak bir köprüdür. Kanal Edirne projemiz ve köprü projemiz bittiğinde bu tür taşkınları daha ucuz bir şekilde atlatmış olacağız. Kanal Edirne projesi suyun önemli bir bölümünü Meriç nehrine Girmeden aktarımını yapmış olacağız. Şuanda Meriç ve Tunca Nehri üzerindeki tarihi taş köprüler üzerinden araç geçebilir” şeklinde konuştu.
11.09.2019Haberler
Bulgaristan kapakları açtı, kabus geri döndü
Bulgaristan kapakları açtı, kabus geri döndüTürkiye’nin sınır komşusu Bulgaristan’da yaşanan şiddetli yağışlar ve kar sularının erimesiyle birlikte doluluk oranı artan barajlarını açmasıyla birlikte Tunca ve Meriç Nehirleri’nde taşkın riski yaşanıyor. Tunca Köprüsü yaya ve araç trafiğine kapatıldı, nehir kenarında bulunan bazı tesisler sular altında kaldı. Bulgaristan’a ve Edirne’de yaşanan şiddetli yağışlar nedeniyle Tunca Nehri su debisindeki artış 10 gündür sürüyor. Sınır komşusu olan Bulgaristan’da Meriç ve Tunca Nehirleri’nin geçtiği noktalarda bulunan barajların doluluk oranına ulaşması ile birlikte, Bulgar yetkililerin baraj kapaklarını açmasının ardından Tunca Nehri’nde su debisi 24 saatte 100 metreküp artış göstererek sabah saat 10.00 itibariyle 307 metre/küp saniye seviyelere ulaştı. Meriç Nehri ise sabah saat 10.00 itibariyle bin 456 metreküp/saniyelere ulaşarak turuncu alarm seviyesine ulaştı.Karaağaç’a ulaşım, alternatif köprüden sağlanıyor Edirne Merkez ile Karaağaç Mahallesi arasında ulaşımı sağlayan tarihi taş köprü Tunca Köprüsü, nehir debisinin yükselmesinin ardından girişleri sular altında kaldı. Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Edirne Belediyesi Trafik Zabıta ekipleri tarafından taş köprülerin giriş ve çıkışları dubalarla kapatıldı. Karaağaç Mahallesi’ne kara ulaşımı, geçtiğimiz yıl açılışı yapılan Dr. Mehmet Müezzinoğlu Köprüsü üzerinden sağlanıyor.Nehir kenarında tesisler sular altında 2015 yılında yaşanan taşkın sonrası 3 yıl aradan sonra Edirne, yeniden taşkın riskiyle karşı karşıya. Bulgaristan’ın baraj kapaklarını açması ile birlikte 24 saatte olağan alarm durumunu arttıran Tunca ve Meriç Nehirleri, yatağından taşarak, bölgeye yayılmaya devam ediyor. Edirne Belediyesi’ne ait protokol evi ve bölgede bulunan özel tesisler nehir sularının altında kaldı.Uyarılarımızı dikkate alın Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, İHA’ya yaptığı açıklamada, hem Edirne Belediyesi’nin hem de Edirne Valiliği’nin sel ve taşkın duru
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları