Türkiye Uzay Ajansı

Türkiye Uzay Ajansı

Son dakika Türkiye Uzay Ajansı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Türkiye Uzay Ajansı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Türkiye Uzay Ajansı haber sayfamızda...

Türkiye Uzay Ajansı haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 569 turkiye uzay ajansi haberi bulunmuştur.

CHPye Uzay Ajansı tepkisi
CHP'ye Uzay Ajansı tepkisiSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Uzay Ajansı'nın kuruluş kararnamesinin iptali için CHP'nin Anayasa Mahkemesi'ne başvurmasına tepki gösterdi. Varank, önce sosyal medya hesabından açıklama yaparak, "Türkiyenin 20 yıllık hayali olan, büyük bir heyecanla çalışmalarını yürüttüğümüz Türkiye Uzay Ajansının kuruluş kararnamesinin iptali için CHP Anayasa Mahkemesine başvurdu. Bilime ve teknolojiye karşı olan CHPnin bu girişimi çalışmalarımızı durduramayacak ifadelerini kullandı. Eskişehirde iş insanlarıyla bir araya geldiği toplantıda da bu konuya değinen Bakan Varank şunları söyledi: "Bir saat kadar önce arkadaşlarımız bana bir haber getirdi. Biliyorsunuz Türkiyenin 20 yıllık hayali, bir Türkiye Uzay Ajansının kurulması hayali vardı. Biz Sayın Cumhurbaşkanımızın kararıyla Türkiye Uzay Ajansımızı kurduk. Çalışmalarımıza büyük bir şevkle başladık. Hatta Türkiyenin milli uzay programını oluşturmak üzere çok başarılı bir çalıştay gerçekleştirdik. Bugün öğrendik ki CHP Anayasa Mahkemesine başvurarak Türkiye Uzay Ajansı kurulum kararnamesini iptal ettirmek istiyor. Ben tabi bunun takdirini siz değerli misafirlerimize bırakmak istiyorum. Biz bilim diyoruz, teknoloji diyoruz, onlar hala eskileri karıştırmak istiyorlar. Bizim önümüze set çekmek istiyorlar. Ama biz buna müsaade etmeyeceğiz, bildiğimiz yolda emin adımlarla inşallah ilerleyeceğiz."
11.09.2019Haberler

Yazar Sonuçları