Ünye

Ünye

Ünye ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ünye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Ünye ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ünye haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 996 unye haberi bulunmuştur.

Tarlalara inen domuzlar mahalleliyi mağdur etti
Tarlalara inen domuzlar mahalleliyi mağdur ettiKonya’nın Seydişehir ilçesinde tarlalara inen domuzlar pancar ve buğday ekili tarlalara büyük zarar verirken, çiftçiler ise bozulan tarlalarına ikinci ürün ekiyor. İlçeye bağlı Boyalı Mahallesi'nde dağdan akşam saatlerinde inen domuzlar özellikle buğday ve pancar ekili tarlalar ile sebze ekili bahçelere girerek buldukları her şeyi yiyerek ekili alanları bozarken, köylüler bozulan tarlalarına ikinci kez ekim yapıyor. Domuzlardan kurtulmak için çözüm arayan mahalle muhtarı Hasan Keçe ise Ordu Ünye’de 10 yıl önce domuzdan fındık bahçelerini korumak için geliştirilen domuzların indiği dağ tarafına tel çit yapmayı hedefliyor.Boyalı Mahallesi Muhtarı Hasan Keçe köyde ekili alanlara domuzların büyük zarar verdiğini ve çiftçilerin zor durumda olduğunu söyleyerek, “Pancar tarlalarının bozulmasından dolayı ikinci bir ürün ekiyorlar. Yüzde 85-90’ı yenen pancarın yerine tekrar kabak ekti, sulama yapıyor. Çiftçi zor durumda. Burada zarar büyük. Köyde sebze eken komşuların bütün bahçelerine domuz girmiş durumda. Tel örgü ile çevirenler kurtardı fakat diğer çiftçiler çok zor durumda. Devlet büyüklerinin buna el atmasını istiyoruz. Ordu Ünye Ziraat Odası Başkanından görüş aldık. On yıl önce de onlar fındık bahçelerinde bu işle uğraşmışlar. Fotoğraflarını gönderdi, mücadele sistemlerini tel örgü halinde. Köydeki en az 200 dönüm buğday ve arpaya, 150 dönüm de pancara zarar verdiğini domuzların takip ediyoruz. Bunun üzerine Seydişehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Müdürlüğüne başvurduk. Bayram sonu görüşlerini alacağız. İlçe Tarım Müdürlüğümüz ile bayram sonu proje yapacağız. KOSGEB’ e ayrıca ORKÖY’ e de başvuracağız. Takriben 400-500 bin lira Boyalı köyünün domuzdan gördüğü zarar var. Bunları devlet yetkililerine bildireceğiz, yardımlarını bekliyoruz” dedi.
11.09.2019Haberler
Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonu Genç, Orduda coşkuyla karşılandı
Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonu Genç, Ordu'da coşkuyla karşılandıDünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda 61 kiloda altında madalya kazanan Yusuf Fehmi Genç, memleketi Ordu’da Türk bayrağı ve çiçeklerle karşılandı. ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenen şampiyonada altın madalya kazanan Ordulu Yusuf Fehmi Genç, Ünye ilçesine geldi.Şampiyon Genç, ilk olarak şehirler arası otobüs terminalinde okul idarecileri ve arkadaşları tarafından tezahüratlarla karşılandı. Türk bayrağı ve pankartlar açan grup, Genç'i omuzlarda taşıyarak coşku yaşadı.Ailesi, okul idaresi ve arkadaşlarıyla Ünye Cumhuriyet Meydanı’na gelen Yusuf Fehmi Genç'i AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, İlçe Spor ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Aydın Kuyumcu ile İlçe Mili Eğitim Şube Müdürü Bahri Aslışen karşıladı.AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu konuşmasında, bu başarın kendilerini gururlandırdığını belirterek, "Yusuf kardeşimizin başarısı Ordu'muzun ve Ünye'mizin başarısı. Ailesini, antrenörünü tebrik ediyorum. İnşallah Yusuf başarılarına yeni başarı katacaktır. Ordu’muza ve Ünye'mize bu gururu yaşatan sporcumuzu tebrik ediyorum." diye konuştu.Kaymakam Ümit Hüseyin Güney ise başarının tesadüf olmadığını, düzenli ve azimli çalışmayla Genç'in bu başarıyı elde ettiğini belirterek sadece Ünye ve Ordu'nun değil Türkiye'nin gururu olduğunu ifade etti.Şampiyon halterci Genç ise "Çok mutluyum ve gururluyum. Böyle özel bir günde memleketime döndüm, duyguluyum." ifadelerini kullandı.
18.03.2019Diğer Sporlar