Hackerlar kredi raporlama şirketine siber saldırı düzenledi

02.03.2018'de eklendi02.03.2018-10:21 'de güncellendi
ABD'li kredi raporlama şirketi Equifax, geçen sene gerçekleşen siber saldırı nedeniyle ülkede 2.4 milyon müşterisinin daha bilgilerinin dışarı sızdığını duyurdu.

Equifax adlı şirket 2.4 milyon müşterisinin daha bilgilerinin siber saldırıdan etkilendiğini  açıklandı. Şirketten yapılan açıklamada, geçen sene mayıs-temmuz döneminde yaşanan olaydan ABD'de yaklaşık 145.5 milyon kişinin bilgilerinin etkilediği  hatırlatıldı. Açıklamada, bu kez Equifax'ın 2.4 milyon müşterisinin bilgilerinin  daha siber saldırıdan etkilendiği belirtildi.

Söz konusu 2.4 milyon müşterinin isimleri ve kısmen ehliyet  bilgilerinin dışarı sızdığı aktarılan açıklamada, bu kişilerin ev adreslerinin  saldırıdan etkilenmediği bilgisi verildi.

Siber saldırıdan etkilenen müşterilerle irtibata geçileceği bildirilen  açıklamada, bu kişilere kimlik hırsızlığı konusunda koruma hizmeti verileceği  ifade edildi.

Uzmanlar, 327 milyon nüfuslu ABD'de 147.9 milyon insanın kişisel  bilgilerinin dışarı sızmasına işaret ederek, ülkede her iki kişiden birinin özel  bilgilerinin risk altında olduğunu vurguladı.