Kayseri

Yerel Haber
03 Ocak 2018 - 15:20

“Halk Günü” Yeni Yılda Da Devam Ediyor

IHA

Göreve geldiğinde başlatmış olduğu “Halk Günü” ile vatandaşlarıyla her hafta bir araya gelen Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, halk günlerini aksatmadan devam ettiriyor.
3.5 yıl içinde 190 civarında halk günü yapan Başkan Palancıoğlu, 4 bin 780 kişi ile yüz yüze görüşerek vatandaşların taleplerine hızla cevap veriyor.
Talas Belediyesi olarak vatandaşa ulaşmanın en hızlı yolunu farklı şekillerde denediklerini ifade eden Başkan Palancıoğlu, “Talas Belediyemizin makam katında bulunan toplantı salonunda her hafta Çarşamba günü saat 10.00 ve 12.00 arasında vatandaşlarımızı ağırlıyoruz. Onların taleplerini dinliyoruz. Son yaptığımız uygulama ile de bir form vasıtasıyla başvuran kişinin taleplerini yazılı ve detaylı alarak alıp; talebin takibini yapabiliyoruz. 3.5 yıldır toplam 190 civarında halk günü toplantısı düzenledik. Bu zaman zarfında 4 bin 780 kişi ile halk gününde yüz yüze görüştük. Her hafta aksamadan halk günümüz oluyor. Birkaç toplantı dışında halk günlerine özellikle ben katılıyorum. Genelde talepler imar konusunda, kentsel dönüşüm, yol, park, okul, cami, sağlık ocağı talepleri, iş başvuruları, veya sosyal tesis alanlarıyla ilgili talepler oluyor. Vatandaşlarımız bir sorunun çözümü ile ilgili de olsa bizlere danışmak için de geliyor. İnsan hayatında gerçekleşen her türlü olaylar ve sorunlarla ilgili talepler belediyemize yansıyor.” dedi.
“Vatandaşlarımızın talepleri veya sıkıntılarıyla sadece bu yolla değil sosyal medya ve beyaz masa kanallarımızla da ilgileniyoruz.” diyen Başkan Palancıoğlu şöyle konuştu:
“Uygulamalarımızdan genelde memnuniyet yüksek. Çünkü halk gününde başkan yardımcılarımız ve müdürlerimizle hazır bulunuyoruz. Vatandaşımızın talebine anında cevap veriyoruz. Yapabileceğimizi ve yapamayacağımızı söylüyoruz. Vatandaşımız bu uygulamadan son derece memnun. Birçok defasında teşekkürlerini iletiyorlar. Her hafta çarşamba günü saat 10.00 ve 12.00 arasında bu uygulamamızı devam ettireceğiz. Halk günümüze bir talebi, bir isteği ve sorunu olan bütün vatandaşlarımızı bekleriz.”

KayseriYerel Seçim Sonuçları

Kayseri Hava Durumu

2°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.