Yazarlar
05.08.2010 - 23:50

Hamdi Alkan’dan iki dizi birden!

Sitene Ekle

“Arka Sıradakiler” dizisi 22 Ağustos’ta FOX’ta 4. sezona merhaba diyecek ama bir dizi farkla...
Dizi yeni yayın dönemine yavrulamış olarak girecek.
Liseyi bitiren öğrencilerden bir kısmı için üniversite hayatı, diğerleri içinse iş hayatı başlayacak.
“Arka Sıradakiler”de Bülent Emin Yarar’ın canlandırdığı dizinin başkahramanı “Kemal öğretmen” ise tayin olduğu başka bir lisede yeni maceralara atılacak.
MinT Yapım’ın “Öğretmen Kemal” adıyla çekeceği yeni diziyi FOX, 18 Eylül’den itibaren cumartesi akşamları yayınlayacak.
“Arka Sıradakiler” dizisinde, çalıştığı okulda öğrenim gören fakir aile çocuklarının sorunlarıyla ilgilenen “Kemal” bu defa, tanımadığı ve bilmediği “varlıklı ama mutsuz” öğrencilerle tanışacak.
“Arka Sıradakiler”de yoklukla boğuşan ailelerin sorunlu öğrencilerine kol kanat geren “Kemal”, yeni dizide bu kez zengin ailelerin mutsuz çocuklarıyla uğraşacak.
“Arka Sıradakiler” dizisinde olduğu gibi “Öğretmen Kemal”de de Yarar’a, genç ve isimsiz oyuncular eşlik edecek.
Yapımcı Birol Güven, dizide rol alacak 30 genci, 1000 kişi arasından seçtiklerini, zamanla “Öğretmen Kemal”in oyuncu kadrosuna, elemelerde beğenip bir kenara not ettikleri genç yeteneklerin de katılacağını söyledi.
Caner Güler, Yelda Açıkgöz, Emre Kavuk ve Nuriye Bilici’nin senaryosunu yazdığı dizide Yarar’dan başka tanıdık bir isim daha oynayacak.
Tilbe Saran, “Öğretmen Kemal”le aşk yaşayacak öğrenci velisi olarak kamera karşısına geçecek.
Birol Elginöz, Özlem Elginöz ve Coşkun Büktel’in senaryosunu yazdığı “Arka Sıradakiler Üniversitede”nin çekimleri ise Bosna’da başladı.
22 Ağustos’tan itibaren eskisi gibi pazar akşamları FOX’ta yayınlanacak dizinin çekimlerinin Bosna’da başlamasının sebebi, “Kemal”in yeğeni “Zehra”nın kadın tüccarları tarafından kaçırılmış olması.
“Arka Sıradakiler Üniversitede” ile “Öğretmen Kemal”in yönetmenliğini, “Arka Sıradakiler”in başarısında büyük pay sahibi olan Hamdi Alkan yapacak. Güven’e, Alkan’ın bu zoru nasıl başaracağını sordum. Yanıtı, “Hamdi, iki iyi ‘ikinci yönetmen’le götürür bu işi” oldu.


Çocuklar Duymasın! Yedi yılda ne değişti?
Benzer bir uygulamayı “Yaprak Dökümü” başlattı. Ay Yapım, final jeneriğinde izleyicilerinden gelen fotoğraflarını yayınladı.
Yedi yıl sonra ekrana dönen “Çocuklar Duymasın”da da aynı uygulama başladı. “Yaprak Dökümü”nde konu aile fotoğrafıydı... “Çocuklar Duymasın”da da üst başlık “aile” ama projenin “alt başlığı” şöyle:
“7 yılda ‘Çocuklar Duymasın’da çok şey değişti. Peki, sizin ailenizde bu yedi yılda neler değişti? Siz de bu değişimi gösteren eski ve yeni aile fotoğraflarınızı bize gönderin, hem ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinde, hem de resmi web sitemizde yayınlayalım.” “Yaprak Dökümü” ile “Çocuklar Duymasın”ın “aile fotoğrafı” projelerinin “pişti” olmasının sebebi şu:
İki projenin PR şirketi aynı...
Bizce İletişim’in yöneticileri baktılar ki, fotoğraf işi “Yaprak Dökümü”nde ilgi gördü, aynısını MinT Yapım’a da önerip hayata geçirdi.

Balkanlarla müzik köprüsü
TRT’nin 27 Temmuz’da maNga ile başlattığı “Balkan Konserleri” maratonu, 3 Ağustos’ta Prizren’de Kıraç konseriyle devam etti.
Her salı akşamı TRT 1 ve TRT Müzik’ten yayınlanan “Balkan Konserleri”nde sırada Candan Erçetin, Ferhat Göçer, Mustafa Sandal, Rafet El Roman ve Yusuf Güney var.
Candan Erçetin 10 Ağustos’ta Makedonya Üsküp’te, Ferhat Göçer 17 Ağustos’ta Yunanistan İskeçe’de, Mustafa Sandal 24 Ağustos’ta Bulgaristan Shumen’de, Rafel El Roman ile Yusuf Güney ise 31 Ağustos’ta Arnavutluk Tiran’da konser verecek.
Balkanlarla müzik köprüsü iyi düşünülmüş bir iş...
TRT, yayınının ulaştığı her ülkede böyle konserler düzenleyip naklen yayınlamalı.
Hatta işin içine o ülkenin şarkıcılarını da katmalı.

 

STV’de deprem gibi operasyon
Samanyolu TV’de, kısa bir süre önce sessiz sedasız küçük bir yönetim operasyonu yapıldı. Daha önce Ömer Önder’e bağlı olan STV Program Koordinatörlüğü’ne aynı grubun bir başka televizyonu olan Mehtap TV’nin Genel Yayın Yönetmeni Murat Keskin getirildi.
Murat Keskin, göreve gelir gelmez STV’nin hiç bitmeyecek yapımlarından sanılan birçok dizi ve reality show’u bir günde bitirdi.
Keskin’in “Aile Mahkemesi”nden “Barışa Yolculuk”a, “Ölümsüz Kahramanlar”dan “Kul Hakkı”na kadar birçok programı yayından kaldırması STV’de deprem etkisi yarattı. Bu programlardan bazılarını STV evkranında görüp “Hayır, kalkmamış” diyenler olabilir.
Onlar, önceden çekilmiş ve parası ödenmiş bölümler olduğu için ekranda. Stok bölümler bitince onlar da STV ekranına veda edecek.
Keskin, “Ayna” ve “Her Şey Yolunda” gibi yapımlara ise dokunmadı...

TürkMax’in ‘Lokumları’
TürkMax’in yeni yayın dönemi için hazırladığı prototipine baktım, birçok yenilik var.
“Konuşmazsak Çatlarız”, “Her Şey Tadında”, “Sunay Akın’la Hayat Deyince” ve “1 Kadın, 1 Erkek” adlı programları yayınlamaya devam edecek olan “Lokum gibi kanal”ın yeni projelerine gelince:
TürkMax, yeni yayın döneminde “1 Kadın, 1 Erkek” dizisinin yarışmasını da yapacak.
17 Eylül’de başlayacak yarışma 12 Kasım’da bitecek.
9 hafta boyunca 8 çift yarışacak. 8 hafta bant yayın olarak ekrana gelecek yarışmanın finali ise canlı yapılacak.
Memet Ali Alabora, Serhat Kılıç, Ali Atay ve Levent Kazak, TürkMax’te “Haberler” adlı politik bir kabareye başlayacak.
Zaman zaman ünlülerin de misafir oyuncu olarak rol alacağı 15 dakikalık program, hafta içi her akşam 19.45’te yayınlanacak.
Zafer Algöz’ün sunacağı “Soru Bulmaca” adlı yarışmanın yanı sıra “Divided” adlı yeni bir yarışma da hafta içi her gün TürkMax ekranında olacak.
Birbirini tanımayan üç yarışmacı sistemin soracağı sorulara tek bir yanıt arayacak. Onlar yanıtta hemfikir olmaya çalışırken geçen her saniye para ödülü de azalacak. Ne kadar çabuk anlaşırlarsa o kadar çok para kazanacak yarışmacılar.
Suzan Kardeş, ramazan ayı boyunca hafta içi her gün TürkMax’te program yapacak. Suzan Kardeş, “Suzan’ın Bahçesi”inde dostlarını ağırlayacak.
TürkMax, 13 hafta boyunca cuma akşamlarını ise konserlere ayırdı. TürkMax, Sertab Erener, Mustafa Ceceli, Kubat, Deniz Seki, Serdar Ortaç, Hepsi, Yalın, Suzan Kardeş, Funda Arar, Gülben Ergen, Yüksel Uzel, Burak Kut ve Yaşar’ın İstanbul’da verdikleri konserlerin bant yayınını ekrana getirecek.


İstanbul, Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı başkentidir?
Astroloji
Terazi’de dolunay varİlişkilerimiz açısından oldukça hassas bir gündeyiz.
©Copyright 2010 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.