Editörün Seçimi
01.03.2014 - 10:15 | Son Güncelleme: 01.03.2014-15:28

Hastane randevu al (Hastane randevu alma portalı) MHRS radevu alma

Hastane Randevu alma-Tıklayın hastane randevuzu alın. Merkezi Hastane Randevu Sistemi nasıl çalışılır hastanelerden randevu nasıl alınır? Milliyet.com.tr olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir acil şifalar dileriz.

Sitene Ekle
Hastane randevu al (Hastane randevu alma portalı) MHRS radevu alma

Hastane Randevu alma-Tıklayın hastane randevuzu alın. Merkezi Hastane Randevu Sistemi nasıl çalışılır hastanelerden randevu nasıl alınır? Milliyet.com.tr olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletir acil şifalar dileriz.

Hastane randevu alma sisteminden randevu almak veya aldığınız randevuyu iptal ettirmek istiyorsanız haberimizdeki linke tıklabilirsiniz. Hastane randevu sistemi hakkındaki detaylı bilgiler haberimizin devamında.

HASTANE RANDEVU MERKEZİ NEDİR? Hastane Randevu Merkezi (MHRS): vatandaşların Sağlık Bakanlığına bağlı 2. ve 3. basamak Hastaneler ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri için 182 Hastane Randevu Merkezini arayarak canlı operatörlerden veya web üzerinden kendilerine istedikleri hastane ve hekimden randevu alabilecekleri bir uygulamadır. 
 
HASTANE RANDEVU MERKEZİ'NİN AMAÇLARI NELERDİR? Hastanelerde daha iyi bir kaynak planlanması (iş gücü ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli planlanması) yapılarak vatandaş/hasta memnuniyetinin artırılması, hastanelerde kuyrukların azaltılması. Hastanelerde kaynak kullanımının ve dağıtımının ölçülmesi (iş gücü, makine ve teçhizat kullanımının etkin ve verimli uygulanması)suretiyle; sağlık hizmetleri sunumunun, verim ve kalitesinin artırılması. Hastane Randevu Merkezi verileriyle, sağlık politikaları geliştirilmesine yardımcı olunması. 
 
 
RANDEVU NASIL ALINIR? 
ALO 182 ARANARAK; Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Merkezi MHRS aranır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana (canlı operatör) randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. 
 
Vatandaş randevu talebinde bulunduğu hastane, poliklinik ve hekim bilgilerinden en azından hangi polikliniğe gideceğini asistana bildirdikten sonra, asistan uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa iletir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır. 
 
WEB'DEN; Vatandaşlar, 182'nin yanı sıra Online Randevu Sistemi aracılığıyla da randevu alabilmektedir. Vatandaşlar, randevu almak istedikleri Hastane Randevu Merkezi kapsamında olan hastanelerin internet sitelerindeki Online Randevu linkine basarak, Vatandaş Giriş ekranından kayıt oluşturup randevu alabilmektedir.
 
RANDEVU NASIL İPTAL EDİLİR? 
ALO 182 ARANARAK; Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 182 numaralı Sağlık Bakanlığı Hastane Randevu Merkezi aranır. Bu arama randevu zamanından en az 80 dakika önce yapılmalıdır. 182 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir. 
 
WEB'DEN; Hastane Randevu Merkezi Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Randevu Geçmişi kısmına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır. Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.
 
Yorum Yazın
Gönder
©Copyright 2016 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX