Gündem
07.10.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.10.2017-2:30

Helikopter kazasında adı geçen sanıklara müebbet

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesiyle ilgili karara bağlanan davada ağırlaştırılmış müebbet ve müebbet hapis cezası verilen sanıklar arasında, BBP’nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun düşen helikopterindeki bazı özel parçaları söktükleri öne sürülen eski yarbay Davut Uçum ve astsubay Aydın Özsıcak da yer aldı.

Sitene Ekle

Uçum, “Anayasayı ihlal”, “Cumhurbaşkanına suikast”  ve 2 kez “yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme” suçunu işlediği gerekçesiyle 4 kez ağırlaştırılmış müebbet, “nitelikli kasten yaralama”dan 6 yıl, “nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”dan 18 yıl, Özsıcak ise “Anayasayı ihlal” suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Takipsizlik verilmişti
Kazaya ilişkin Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 132 sanık hakkında, “ihmal, kasten öldürmek, suç delillerini yok etme ve değiştirme” gibi suçlarla başlattığı soruşturmada takipsizlik kararı verilmişti. l Muğla AA


Bilgi YarışmasıOf ilçesi hangi ilimiz sınırlarındadır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Çarşı taraftar grubu hangi takımındır?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX