Ege

14.04.2011 - 02:30 | Son Güncelleme: 14.04.2011-2:30

Hilal 2. Aktarma İstasyonu olacak

Aliağa-Menderes banliyö hattında her iki yönden gelen yolcuların İzmir Metrosu’yla Bornova ve Konak yönüne seyahat etmesi için tek aktarma merkezi olan Halkapınar İstasyonu’nda izdihamı sona erdirecek çare bulundu.

Sitene Ekle

UTKU BOLULU İzmir DHA

 Metro’nun Hilal İstasyonu’nun altına Cumaovası yönünden gelenlerin aktarma yapabileceği banliyö istasyonu kurulacak, yolculuk 10 dakika kısalacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, güzergahtaki 32. istasyon olacak Hilal İstasyonu’nun yapımı için ilke kararı aldıklarını açıkladı. Kocaoğlu, yolcuların ister Aliağa ister Menderes yönünden gelsin Bornova ve Konak yönüne gitmek için İzmir Metrosu’na sadece Halkapınar İstasyonu’nda aktarma yapmasının yolaçtığı sıkıntıları yeni aktarma istasyonuyla çözmeyi planladıklarını söyledi, “Cumaovası’ndan gelen yolcular da Alsancak’a girmeden Hilal İstasyonu’nda aktarmayla metro hattına geçebilecek.” dedi. 


Etiketler:
Yılmaz Erdoğan ve BKM oyuncularının her hafta oynadıkları skeç filmin adı nedir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.