Dünya
15.06.2015 - 02:30 | Son Güncelleme: 15.06.2015-2:30

Hillary Clinton ilk mitingini yaptı

ABD eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton 2016 Demokrat Parti Başkan aday adayı olarak başladığı seçim kampanyasındaki ilk mitingini New York’ta yaptı

Sitene Ekle

DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD’de, 2016 yılında yapılacak başkanlık seçiminin en güçlü adayı olarak gösterilen Hillary Clinton ilk mitingini New York’ta yaptı. Demokrat Parti aday adayı olarak halkla buluşan Clinton’a, ABD eski Başkanı Bill Clinton ve kızı Chelsea Clinton eşlik etti. 
Yoksulluğa değindi
Clinton konuşmasında orta sınıfın refahı doğrultusunda çalışacağı sözünü vererek ülkenin ekonomisi üzerine yoğunlaşacağı mesajını verdi, dış politika ve ulusal güvenlik konularına değinmedi. Clinton, ‘demokrasi sadece zenginler için değildir’ sözü ile son zamanlarda Clinton Vakfı’nın aldığı yüksek bağışlar ile hakkında oluşan olumsuz imajı yıkmaya çalıştı. Konuşmasında, 2011 yılında vefat eden annesi Dorothy Rodham’ın hikayesini anlatarak yoksulluğun zorluklarına değinen Clinton, şöyle konuştu: “Refah sadece CEO’lar ve yatırım fonu yöneticileri için değildir. Demokrasi sadece milyarderler ve şirketler için  olamaz”. 

Bilgi YarışmasıÇıkış yeri kolaylıkla bulunamayacak kadar karışık koridorları olan yapılara ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    Türkiye'de düzenlenen F1 yarışları İstanbul'un hangi bölgesinde yapılmıştır?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.