Küçük Evlerde Konforlu Yaşamanızı Sağlayacak Pratik Öneriler

“Büyük evin derdi büyük olur" derdi babaannelerimiz işte bu yüzden yeni evlenen çiftlerin tercihi az odalı ya da 1+1 evlerden yana oluyor. Çünkü küçük evlerin içinde aradığını bulmak ve temizlik çok daha kolay olabiliyor. Gelin görün ki, küçük evde de yetersiz depolama sorunu büyük bir problem oluşturabiliyor. Oysa küçük alanlardan avantaj sağlamak son derece kolay! Nasıl mı? İşte birkaç öneri…

Açılır kapanır kompakt yatak setleri

Çok çocuklu aileler ve küçük odalar için en ideal mobilyalardan biri de hiç kuşkusuz ranza tarzı mobilyalar. Ranza ve asma kat fikrinden yola çıkarak tasarlanan duvara monte çalışma masası ve yataklar küçük alanları daha elverişli kullanmaya imkan sağlıyor.


Ürünü incelemek için tıklayınız

Tek ünitede birden çok fonksiyon sağlayan çok amaçlı mobilyalar

Öyle bir mobilya düşünün ki; hem yatak hem çalışma masası hem de dolap olsun ve tüm bunları tek bir duvara sığdırabilsin. Birden fazla özelliği bir arada sunan bu mobilyalar, küçük evlere daha geniş yaşam alanları sunmasıyla dikkat çekiyor.

Ürünü incelemek için tıklayınız

Misafir yatağını da bulunduran televizyon ünitesi

Yatak problemi yüzünden küçük evlerde misafir ağırlamak, ciddi bir soruna dönüşebiliyor. Neyse ki çekyat tipli koltuklar ve yatak olabilen televizyon üniteleri bu anlamda hayat kurtarıyor. Çünkü bu tipteki mobilyalar, esas işlevinin yanı sıra sandık ve yatak olma özellikleriyle de alandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ürünü incelemek için tıklayınız

Aynı duvarda farklı amaçlarla kullanılabilen mobilyalar

Benim yaşam alanım çok daha dar mı diyorsunuz? Mobilya tasarımcıları, çok daha dar alanlar için de bir çözüm üretmiş. Aynı anda koltuk, yatak, dolap ve kitaplık olabilen mobilyalar; özellikle öğrenci evleri için ideal bir seçenek oluşturuyor.

Ürünü incelemek için tıklayınız

Bir duvara sığan duvar yatağı üniteleri

Resmen bir sihirbazlık örneği... Kapalıyken kitaplık ve dolap olarak kullanılabilen, açıldığında ise 2 kişilik yatağa dönüşen özel tasarım mobilyalar için tek bir duvar yeterli!

Ürünü incelemek için tıklayınız

Mutfağı genişleten katlanır ürünler

Mutfakta düzen son derece önemlidir! Ama bu kadarına siz de çok şaşıracaksınız! Dışarıdan bakıldığında bir dolap görünümde olan, kapı ve çekmeceleri açıldıkça mini bir mutfağa dönüşen mobilyalar da yine küçük alanları maksimum seviyede kullanma imkanıyla kolaylık sağlıyor.

Ürünü incelemek için tıklayınız

Gaysan, giderek küçülen yaşam alanlarında maksimum alan tasarrufu sağlayarak "yaşanabilir mekanlar" oluşturuyor...