SPONSORLU

Üniversite Tercih Döneminde Önem Kazanan Sorular ve Cevapları 

Üniversite sınavına hazırlanırken pek çok ders ve konu için yüzlerce soru çözdünüz. Hatta öyle ki birçoğunu gözünüz kapalı cevap verir hale geldiniz. Ama şimdi öyle sorular var ki önünüzde, cevapları tamamen size kalmış. Hangi sorular mı? Gelin, birlikte cevaplayalım… 

Seçeceğim üniversitenin eğitimi beni geliştirecek nitelikte mi? 
Üniversite yılları, üzerinden yıllar geçse de unutulmayan yıllar olarak zihinlerde yer edinir. Gerçek yaşama atılmada önemli bir köprü olan üniversite yılları; hem alınan mesleki eğitim hem de sosyal yaşam deneyimi açısından çok önemlidir. Söz konusu yılları mümkün olduğunca verimli geçirmek gerekir. Dolayısıyla üniversite seçiminizi yapmadan önce; düşündüğünüz üniversitelerin ders programlarını iyi incelemenizi ve karar vermeden önce mutlaka eğitim ortamını gezmenizi öneririz. 
Ulaşımı kolay mı? 
İyi ve nitelikli bir eğitim için en önemli kriterlerden biri de ulaşımdır diyebiliriz. Seçtiğiniz üniversiteye giderken ya da dönüşte olması gerekenden çok daha fazla zaman harcamanız zamanla performansınızı etkileyebilir. Seçtiğiniz üniversiteye, bazı günler belki de birkaç kez gitmeniz gerekebileceğini de hesaplayarak seçim yapmanız, öğrencilik yaşamınızın kalitesi için yararınıza olacaktır. 
Okurken iş imkânları ve staj uygulamaları sunacak mı? 
Mezun olduğunuzda unvanını alacağınız meslek hakkında üniversitenizden ne kadar donanımlı ayrılırsanız, mesleki yaşamda da kendinize yer bulmak o kadar kolay ve hızlı olabilir. Dolayısıyla; bünyesinde olduğunuz sürece farklı staj uygulamaları, öğrenci değişim programları ve iş imkânı sunan üniversitelere öncelik vermeniz, iş yaşamına bir adım önde başlamanızı sağlar. 
Özel ayrıcalıklar sunuyor mu? 
Başarı, her durumda takdir edilmesi ve teşvik edilmesi gereken bir durumdur. Seçtiğiniz üniversite başarılarınızı ne kadar destekliyor? Örneğin; size burs sağlıyor mu ya da ikinci bir diploma almanız için sizi teşvik ediyor mu? Başarılı bir gelecek için tüm bu kriterleri dikkate alarak seçim yapmanız; hem eğitim hem de mesleki yaşamınızda size büyük artılar katar. 
Geleceğin profesyonelleri,
İstanbul Gedik Üniversitesi'nde yetişiyor! 
Detaylı bilgi için tıklayınız