SPONSORLU

Üniversitede Sağlık Bölümlerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kriter 

Üniversite eğitiminizi sağlık alanında yapmak istiyor; ancak size en uygun bölüm ve üniversiteye karar veremiyor musunuz? O halde bu içerik tam size göre! İşte iyi bir sağlık bölümünde aranması gereken özellikler… 

Tamamen yenilikçi bir eğitim anlayışı 

Sağlık şakaya gelmez! Dolayısıyla alacağınız sağlık eğitimi de bu ciddiyette olmalıdır.  Geleneksel tıp ile modern tıp bilgisini size aynı anda verebilmeli ve hatta sunduğu tüm teknik donanımlarıyla ileride sizin adınızla anılacak bir tedavi yöntemi geliştirmenize öncülük edebilmelidir. 

TUS ve USMLE gibi sınavlara hazırlık programları 

İyi bir sağlık eğitimi, direten değil yönlendiren nitelikte olmalıdır. Öğrencilerinin araştırma projelerinde etkin rol almasını sağlamalı, TUS ve tüm dünyada geçerliliği olan USMLE sınavlarına hazırlanmaları konusunda teşvik edebilmelidir. Bu anlamda; tercihinizi yapmadan önce üniversitelerin geçmiş projelerini incelemeniz seçiminizi kolaylaştırır. 

Burs, yabancı dil ve yurt dışında eğitim fırsatları  

Bilginin çok değerli olduğu günümüzde; farklı alanlarda uzmanlaşmanın yanı sıra yabancı dil bilgisi ve yurt dışı deneyimi de büyük önem kazanmış durumda. Yabancı öğretim üyeleriyle yabancı dil ağırlıklı eğitim veren, öğrencilerine yurt dışı deneyimi kazandıracak pek çok fırsat sunan, yal dal ve çift ana dal diplomalarıyla öğrencilerinin kariyerine önemli artılar kazandıran bir üniversiteyi tercih etmeniz sizi geleceğe daha emin hazırlanmanızı sağlar. 

Modern hastanelerde staj ve
çalışma imkânı

Öğrenilen teorik bilgi, ne kadar hızlı ve yoğun pratiğe dönüştürülürse o kadar etkin olur. Seçtiğiniz üniversitenin; yurt dışında eğitim ve staj imkanı sunması, yine yurt içindeki hastanelerle staj ve kadro anlaşmalarının olması ve hatta bünyesinde bir hastane bulunması geleceğiniz için büyük önem taşır. 

Ulaşımı kolay ve sosyal imkânlarca zengin bir üniversite

Sağlık bölümleri, üniversitelerin en yoğun ders programına sahip alanlar sıralamasında üst sıralarda yer almasıyla bilinir. Öyle ki bazı günler birkaç kez fakülteye gitmeniz ya da uzun süre fakültede kalmanız gerebilir. Bu yüzden; gün içinde vakit ve nakit sıkıntısı yaşamadan ulaşabileceğiniz, sunduğu sosyal imkânlar sayesinde ders aralarında keyifli zamanlar geçirebileceğiz bir fakülte tercih etmeniz size büyük kolaylıklar sağlar. 

Sağlıklı bir gelecek için #TercihMeselesi: Lokman Hekim Üniversitesi
Detaylı bilgi için tıklayınız