Bilecik

Yerel Haber
31 Mart 2016 - 17:07

İKİNCİ İNÖNÜ ZAFERİ’NİN 95. YIL DÖNÜMÜ ANMA PROGRAMLARI YARIN YAPILACAK

IHA

İnönü Zaferi’nin 95. yıl dönümü anma törenleri Bozüyük’te Metristepe Anıtı ve İnönü Şehitliği’nde yapılacak.
Günler öncesinden başlatılan hazırlık çalışmaları kapsamında Bozüyük Belediyesi tarafından İnönü Şehitliği’ne çiçek dikimi yapılarak şehitlikte peyzaj düzenlemesi yapılırken ilçe merkezi ana cadde güzergâhı bayraklarla donatıldı. Bu gün de tören öncesinde son hazırlıklar yapılarak tören alanı düzenlendi. 1 Nisan 2016 Cuma günü yapılacak törenler saat 09:30’da Metristepe Zafer Anıtı’nda başlayacak. Metristepe Zafer Anıtı’nda saygı duruşunda bulunulacak, İstiklal Marşı okunarak göndere bayrak çekilecek. Yapılacak saygı atışının ardından Akpınar’da bulunan İnönü Şehitliği’ne geçilecek. İnönü Şehitliği’ndeki program ise saat 10:15’te anıta çelenk sunulması ile başlayacak. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okunacak, göndere bayrak çekilecek ve saygı atışı yapılacak. Program; günün anlam ve önemine uygun şiirlerin okunması ve protokol konuşmalarının ardından yapılacak Şehitlik ziyareti ile sona erecek. İnönü Şehitliği’ndeki programın ardından törenler İnönü’de düzenlenen program ile devam edecek.
Ayrıca törenlere Bozüyük’ten katılacak vatandaşların tören alanına ulaşımını ücretsiz olarak sağlamak amacıyla Bozüyük Belediyesi otobüsleri Cuma günü saat 08:30’dan itibaren Ziraat Bankası’nın önünden Akpınar’daki İnönü Şehitliği’ne hareket edecek.

BilecikYerel Seçim Sonuçları

Bilecik Hava Durumu

7°CŞİMDİSALI
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.