Yalova

Yerel Haber
02 Mayıs 2014 - 13:40

İNCE'DEN SİGORTASIZ ELEMAN ÇALIŞTIRDIĞI İDDİALARINA CEVAP

IHA

AK Parti Yalova Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal'ın, "Dershanesinde sigortasız işçi çalıştırdı" iddiasına CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce'den cevap geldi. İnce, "Sigortasız öğretmen çalıştırdım diye 1 lira ceza varsa ben şerefsizim ama yoksa sen şerefsizsin" ifadelerini kullandı.
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Yalova'da düzenlediği basın toplantısıyla AK Parti Belediye Başkan Adayı Yakup Koçal'ın kendisi ile ilgili ortaya attığı iddialara cevap verdi. Belediye önünde partililerle bir araya gelen İnce, "Geçmişte sigortasız işçi çalıştırdığım için ceza yediğimi söylemiş. Sigortasız öğretmen çalıştırdım diye 1 lira ceza varsa ben şerefsizim ama yoksa sen şerefsizsin. Emekli öğretmenlerle ilgili destekleme primi ödemediğimiz için ceza kesildi. Siyaset yapan insanların bazen, 'Kaşının üstünde gözün var' diye bu tip cezalara maruz kaldığı bilinir. Ben de bu bedeli ödedim ama senin depremde yaptığın binalar yıkıldı. Orada insanlar öldü. Sen Yalova Belediye Başkanıydın. Burasını terk edip Antalya'ya gittin ve tatil yaptın. Sen hangi bedeli ödedin? Belediye başkanıyken neden kaçtın? Ben cezayı ödedim devlete, helal hoş olsun. Sen bırak geçmişi, önüne bak" diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.