Ege

Ege

08.10.2017 - 03:14 | Son Güncelleme: 08.10.2017-3:15

İnciraltı planlansın başka bir şey istemem

İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, Narlıdere ve Balçova muhtarlarıyla bir araya geldi. Narlıdere Metrosu’nda ihaleye çıkacaklarını müjdeledi, İnciraltı’nın planlanmasını istedi

Sitene Ekle

İZMİR DHA

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Narlıdere ve Balçova muhtarlarıyla bir araya geldi, talep ve önerileri dinledi. Başkan Kocaoğlu, İnciraltı’nın planlanması ve Narlıdere Metrosu konularında konuştu. 

‘En kıymetli yer’
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ve Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya ile Büyükşehir Belediyesi, Narlıdere Belediyesi ve Balçova Belediyesi bürokratlarının da hazır bulunduğu toplantılarda konuşan Başkan Kocaoğlu, kısa süre sonra Narlıdere Metrosu’nun ihalesine çıkacaklarını ve ihale sonuçlanır sonuçlanmaz da yapım çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. 
Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, İnciraltı imar planıyla ilgili de şöyle konuştu: “Göreve geldiğim günden beri İnciraltı’nın imar planlarının yapılması için uğraşıyorum. İlk yıllarda İnciraltı’nın planlanması konusunda Turizm Bakanlığı ile bir yere kadar gelmiştik. Ancak daha sonra ilerleyemedik. Biz para, pul istemiyoruz. Tek derdimiz İnciraltı’nın planlanarak kalkınması. İddia ediyorum; İnciraltı İzmir’in, belki de Türkiye’nin en kıymetli yeri.”
 

Hangi ilimizin Ege denizine kıyısı yoktur ?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX