Instagram şimdi de video üzerinde arkadaşları etiketlemeyi test ediyor

11.09.2018'de eklendi11.09.2018-11:33 'de güncellendi
Instagram, kullanıcıların sadece fotoğraflara değil artık videolara da etiketleme yapmanın yollarını test ediyor. Videolara arkadaş etiketleme özelliği, yıl sonuna kadar tüm kullanıcılara sunulabilir.

Onur Binay/milliyet.com.tr

Instagram, daha önce uygulamaya kişiselleştirilmiş emoji kısayolları eklemişti. Bir paylaşıma yorum yapacağınız zaman klavyenin üst kısmında en çok kullandığınız emoji simgeleri gösteriliyor.

Bu yeni özellik geçtiğimiz hafta kullanıcılarla sunulmaya başladı. Ancak geçtiğimiz mayıs ayından beri Android ve iOS kullanıcıları tarafından test ediliyordu. Özelliği kullanabilmek için uygulamanızın güncel olması gerekiyor.

Instagram şimdi de video üzerinde arkadaş etiketleme özelliğini test ediyor. Video üzerinde etiketlenen insanları göstermek için farklı bir ikon kullanılıyor. Bu ikona tıklandığında kullanıcıların önünde “Videodaki Kişiler” adını taşıyan bir sekme açılıyor.

Instagram, video üzerinde kullanıcı etiketleme özelliğini mobil uygulamalarında test ediyor. Masaüstü versiyonlarında herhangi bir bir çalışma yok.