Ege

17.01.2011 - 01:00 | Son Güncelleme: 17.01.2011-20:59

İşadamı Bayır CHP il başkanı

CHP İzmir İl Başkanlığı koltuğuna 27 yıllık partili işadamı Tacettin Bayır atandı.Yeni başkan, “Bu seçimler ülke için bir ulusal kurtuluş mücadelesi olacak” dedi

Sitene Ekle

İZMİR DHA-Milliyet

CHP İzmir İl Başkanlığı’na, Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) Temsilcisi Tacettin Bayır getirildi. Partide  27 yıldır hizmet veren Bayır, Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin tarafından önceki gün saat 17.30’da aranarak, Ankara’ya çağrıldı. Bayır, 11.30 uçağıyla Başkent’e uçtu.
Bayır, genel merkeze ulaştığında parti üst yönetiminin katıldığı MYK başlamıştı. Bu nedenle göreve atandığını haber kanallarının son dakika gelişmelerinden öğrenen Bayır, “Görev adamıyım. Milletvekili aday adayıydım. Ancak partimin bana bu makamda ihtiyacı oldu, seve seve koştum. Göreve talip olmadım. Benim anlayışımda görev istenmez, verilir. Hedefimiz genel seçimde en iyi başarıyı almak. Bu seçimler ülke için bir ulusal kurtuluş mücadelesi. Mevcut yönetimdeki arkadaşların bazılarıyla çalışacağım. Çalışmak istemediğim kişilerin istifasını alacağım. Ak saçlıların deneyiminden, gençlerin dinamizminden, kadınlarından şefkatinden hamur yaparak, CHP’yi iktidara taşıyacağız” diye konuştu.

Kocaoğlu’nun istediği olmadı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partinin İzmir İl Başkanlığı’na atanacak isim konusunda özel araştırma yaptırdığı öğrenildi. Bayır’ın atanması parti kulislerini dalgalandırdı. Zira, Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Yüksel’le Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, eski Balçova İlçe Başkanı Mustafa Moroğlu’na destek vermesi, “Örgüt belediyenin güdümüne girecek” iddiasına neden olmuştu. Moroğlu’nun bu nedenle atanmadığı, ekiplerin içinde yer almamış tarafsız bir ismin tercih edildiği ileri sürüldü.

Kimdir?

Tacettin Bayır, 1960’ta İzmir’de doğdu. 1983’te SODEP’e kaydoldu, kuruluş çalışmalarında görev aldı. 1984-1986’da SHP Konak İlçe Esnaf Komisyon Başkanlığı yaptı. 1988-1990 döneminde Konak Halkevleri Başkanlığı’nı ve Halkevleri İl Koordinasyonu Kurulu Başkanlığı’nı üstlendi. 1999’daki genel seçimlerde ön seçimde aday olup 43 aday arasından yedinci oldu. Şu anda Ulusal Sanayici İşadamları Derneği İzmir Temsilciliği ve Fahrettin Altay Spor Kulübü Başkanı olarak görev yapıyor. İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi olan Bayır, 33 yıldır panjur sistemleri üretiyor.


Etiketler:
Yanlış sözcüğünün ingilizcesi nedir?
©Copyright 2011 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.