01.01.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 01.01.2018-1:30 A-A+

İSPANYA’DA KONUŞULAN YERLİ DİZİBiz, Kore’den senaryo ithal ediyoruz. Diğer yandan ihracat da mevcut.
İspanya’nın Telecinco kanalı, Ay
Yapım imzalı ‘Son’ dizisinin formatına
çektiği ‘El Accidente’le olay yaratmış.

Dizi, aralık ayının ilk haftalarında yapılan değerlendirmeye göre, Avrupa’nın Twitter aleminde en çok yorumlanan projesi
olmuş. Diziyle ilgili, 5 bin tweet atılmış. Proje, İspanya’da kasımda başladı. 13 bölüm oynayacak ve 90 dakika... Lucia rolüyle Inma Cuesta (Aylin) ve Jose rolünde Quim Gutierrez (Selim) pek seviliyorlarmış.

'KARA SEVDA'YA ÖDÜL GELDİ, SATIŞ ARTTI

‘Telenovela’ dalında Emmy ödüllü ‘Kara Sevda’nın satışları da iyi gidiyor. Diziyle yeni tanışan ülkeler; Mozambik, Angola (Bu ülkeninde bu alanda iddialı dizileri var) Slovenya, Fas ve Kamboçya... Projenin, 74 ülkeye satıldığı söyleniyor.

'CENNET'İN GÖZYAŞLARI' REVAÇTA

‘Cennet’in Gözyaşları’, Balkanlar’da
revaçta. Bulgaristan (BTV kanalı), Romanya (Happy Channel), Litvanya ile Letonya (SIA kanalı), Kosova (Koha TV) ve Gürcistan (Rustavi 2 Kanalı), Türk dizilerinin iyi müşterileri.

'AVCI' BAŞKA BAHARA

Ekranın efsane dizisi ‘Ezel’in yazarı Kerem Deren’le yönetmeni Cem Karcı’yı yeniden buluşturan ‘Avcı’ dizisinin hazırlıklarının sürdüğü yazılmıştı. Projede, Barış Falay’la Burçin Terzioğlu’nun birlikte oynayacakları ve 2018 mart ayında Kanal D’de yayınlanacağı öne sürülmüştü. Sordum, dizi eylül ayına ertelenmiş. Hatta yönetmenin başka projeler için görüşmeler
yaptığı kulağıma gelenler arasında.

 

 

 

Bilgi YarışmasıÇarşı taraftar grubu hangi takımındır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.