19.04.2019 - 08:15 | Son Güncelleme: 19.04.2019-10:41 A-A+

İSPANYOL HALİ ÇEKİLECEKBizim yerli ‘telenovela’larımızın sınırımızı aşması, ‘Gümüş’le başladı. Ama adı en çok geçen dizi ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ oldu. Türk ‘telenovela’larının keşfeden ilk Batı Avrupa ülkesi İspanya... ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ bu ülkede tanındı ve diğer dizilerin girmesini sağladı diyebiliriz. Yayınlayan kanal Nova TV’de ‘hayatının reytinglerini’ almaya başladı. 80 bölüm ekrana gelmiş. Şimdi istek üzerine yeniden yayınlamaya başlıyorlarmış. İspanya’da 2018 yılında en çok izlenen 25 programdan biri olmuş. Nova TV’nin içinde olduğu medya kuruluşu Altres Media, bir de yapımın İspanyol uyarlamasını çekmeye karar verdi. Uzun süredir üzerinde çalışılıyormuş. Ülkenin tanınmış yapım şirketi Boomerang TV, bu işi üstlenmiş. 

SİMİT’E HAKSIZLIK
Bir markanın hazır kruvasan reklamı var. Genç kardeşimiz sabah erken kalkıyor giyiniyor ve markete gidiyor. Markanın kruvasanlarının hemen yanı başında, simitler ve açmalar duruyor. Muhtemelen yeni fırından sabah gelmiştir simitler, sıcacık... Genç kardeşimiz, ‘organizasyon ustası Mert’, ‘Yeni nesil hamur işi’ fabrikada üretilmiş kruvasanı tercih ediyor. Algı, simit ve açma yerine, fabrika işi kurvasan al. Bu karşılaştırma doğru mu? Sabah pohaça mı yenir, içi çikolatalı kruvasan mı? Fransa’da öyledir ama burası Türkiye! 

Etiketler
Bilgi YarışmasıDepremle birlikte oluşan deniz dalgasına ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.