Kütahya

Yerel Haber
14 Aralık 2015 - 16:31

İTÜ’DEN TAVŞANLI’YA TEKNİK GEZİ

IHA

İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi’nde eğitim gören 40 öğrenci hafta sonunu Tavşanlı’da geçirdi. Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nde eğitim alan öğrenciler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülçin Özürlan Ağaçgözgü önderliğinde Tunçbilek kömür havzaları, Göbel Termal, Yoncalı ve Emet Etibor Maden İşletmeleri ile Emet Kaplıcalarını ziyaret ederek teknik gezi düzenledi.
Tavşanlı Belediyesi’nin misafir ettiği öğrenciler iki gün boyunca yaptıkları çalışmaların son derece verimli geçtiğini söyleyerek iki gün süren teknik gezilerinde kendilerine yardımcı olan Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler ile Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Akif Arslan’a teşekkür etti.
Jeofizik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülçin Özürlan Ağaçgözgü Kütahya’nın maden yatakları ve jeotermal zenginlik bakımından çok önemli bir il olduğunu söyleyerek Tavşanlı Belediyesi’ne verdikleri destekten dolayı teşekkür etti. Prof. Dr. Gülçin Özürlan Ağaçgözgü, “Fakültemizin bir dersi kapsamında jeotermal kaynakların bulunması, değerlendirilmesi ve kömür yataklarının nasıl oluştuğuna ilişkin değerlendirmeler yaptık. Burada bir diğer amacımızda karşılaşılan sorunlar ve çözüm yollarının değerlendirilmesi konusunda öğrencilerimizin becerilerini, bilgi zenginliklerini arttırmaktır. Bu tarz teknik gezilerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Tavşanlı’da bizim alanımız için önemli bir merkez. Yeraltı kaynakları ülkemizin en kıymetli öz kaynaklarıdır. Onların çıkartılması, vatandaşların hizmetine sunulması da önem arz etmektedir. Dünyada hem ölçüm teknikleri hem de değerlendirme teknikleri gelişiyor. İstanbul Teknik Üniversitesi’de dünyaya entegre olmuş bir üniversitedir. En gelişmiş yöntemler ile öğrencilerimizi eğitmeye çalışıyoruz. Burada ki çalışmalarımıza destek veren Tavşanlı Belediyesi’ne de teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Mustafa Güler bizimle çok yakından ilgilendi. Çocuklarımız da çok burada bulunmaktan memnuniyet duydu” dedi.
Prof. Dr. Gülçin Özürlan Ağaçgözgü, teknik gezi esnasında Tavşanlı’yı da dolaşma imkanı bulduklarını ifade ederek ilçenin en önemli değerlerinden birisi olan leblebiyi de çok sevdiklerini söyledi. (EFE)

KütahyaYerel Seçim Sonuçları

Kütahya Hava Durumu

16°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.