Ege

10.07.2009 - 01:00 | Son Güncelleme: 10.07.2009-19:33

İzmir altyapı oldu

İtalya’daki Akdeniz Oyunları’na Fenerbahçe’den sonra en çok sporcu gönderen kulüp olarak dikkatleri toplayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin başarısına önemli katkı sağladı

Sitene Ekle
İzmir altyapı oldu

İZMİR DHA

İtalya’nın evsahipliğinde gerçekleşen ve geçtiğimiz günlerde sona eren 2009 Akdeniz Oyunları’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcuları bireysel sporlar ve takım sporlarında gösterdikleri başarıyla Türkiye’yi madalya sıralamasında yukarılara taşıdılar. Büyükşehir Belediyesi ay-yıldızlı kafileye verdiği 14 sporcu ve 2 antrenörle, Fenerbahçe’nin ardından milli takımlara en çok sporcu gönderen kulüp olarak da dikkatleri üzerine çekti. 

Hentbolcular tarih yazdı
Takım sporlarında Türkiye en büyük başarıyı hentbolda elde etti. Akdeniz Oyunları’nın flaş ekibi olarak yıldızı parlayan Türkiye Bayan Hentbol Takımı, zorlu rakiplerini ekarte ederek finale kadar yükseldi.
Bayan Milli Takımımız tarih yazdığı Akdeniz Oyunları’nda güçlü Fransa’ya ikinci uzatmada 33-32 yenilip gümüş madalyanın sahibi oldu. Başarılı ekipte İzmir Büyükşehir Belediyesi sporcularından Senar Yeşilbayır, Sevilay İmamoğlu, Fatma Atalar, Gonca Nahcıvanlı, Selma Pekmutlu, Derya Tinkaoğlu, Serpil İskenderoğlu ve antrenör olarak da Hikmet Vurgun yer aldı.Akdeniz Oyunları’nda Erkek Hentbol Milli Takımı ise dördüncü olurken, Müjdat Özcan, Şenol Bayar, Tolga Özbahar ve Durmuş Mutlu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden sporcular oldu.


Etiketler:
Sultanahmet hangi belediye sınırları içerisindedir?
©Copyright 2009 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.