Şanlıurfa

Yerel Haber
17 Şubat 2018 - 17:34

Kadınlardan Afrin Harekatına Destek

IHA

ŞANLIURFA (İHA) – Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki kadınlar Zeytin Dalı Harekatına destek vermek amacıyla Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla’yı ziyaret etti.
Zeytin dalı harekatına destek vermek amacıyla Kejanlı kadınların ziyaretine 30 kişilik bir gurup katıldı. Kejanlı kadınlar, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla tarafından Meclis toplantı salonunda ağırlandı. Zeytin Dalı operasyonuna destek vermek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini belirttiler. Zeytin Dalı Harekatına sonuna kadar destek verdiklerini belirten Derya Çirkin, ilçede AK Parti denildiğinde tehdit edildikleri bir dönem bile geçirdiklerini hatırlatarak, "Unutmayın bal bozulur, yar bozulur ama insanın aslı bozulmaz. Menderes Başkanın bir aslı var. Başkanımız halkının yanındadır. 3,5 yıl önce bir ateşin içerisindeydik. AK Parti dediğimiz zaman bizler tehdit ediliyorduk. Ama Menderes Atilla geldikten sonra artık Ceylanpınar’da rahatça AK Parti’nin ismini kullanabiliyoruz" dedi.
“Bayrağını seven ’bu bayrak benim’ diyebiliyor"
Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla ise, ’’İlçemizde yaşayan kadınlar, ’Biz de buradayız devletimizle ve Cumhurbaşkanımızla beraberiz. Biz de mücadele için hazırız ülkemizin yanındayız mesajı vermek adına belediyemizi ve bizlere ziyaret gerçekleştirdiler. Bugün sizlerin ve hükümetin mücadelesi ile kararlılığımızla ben ve mahallemdeki AK Parti’ye gönül vermiş kadınlarımız, bugün artık ’AK Partiliyiz’ diye biliyoruz. Bugün kim bayrağını seviyorsa, ’bu bayrak benim’ diye biliyor. Eğer ki bizlerde bu süreci bu duruma getire bildiysek ne mutlu bizlere’’ şeklinde konuştu.
HDP’nin kurtarılmış bölge ilan ettiği mahalleden kadınların Türk bayrakları ile ziyaret ettiklerini de hatırlatan Atilla, "Hep beraber ölümüne kadar bayrağımızın yanında olacağız. Cumhuriyet mahallemizden gelen Kejanlı ablalarım bacılarım annelerim bu süreçte bizleri ziyaret etmesi çok önemli ve çok önemsiyoruz. Cumhuriyet mahallesi HDP’liler tarafından kurtarılmış bölge diye adlandırılmıştı. Bugün 30 tane kardeşim Belediyemizi ziyaret ettiler. Zeytin Dalı Harekatı’na, Cumhurbaşkanımıza ve bana destek olmak adına bizleri onurlandırdılar. Ceylanpınar’da bir çığır açmışız, eğer HDP’nin kurtarılmış bölge olarak ilan ettiği Cumhuriyet mahallesinden bugün kadınlarımız Türk bayraklarıyla bizleri ziyaret edebiliyorsa demek ki biz Ceylanpınar’ı değiştirmişiz’’ diye konuştu.
Gerçekleşen ziyaret sonrası belediye başkanı Menderes Atilla, Kejanlı kadınlara tek tek teşekkür ederek ziyaret anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

ŞanlıurfaYerel Seçim Sonuçları

Şanlıurfa Hava Durumu

6°CŞİMDİPERŞEMBE
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.