Gündem
25.08.2017 - 02:30 | Son Güncelleme: 25.08.2017-2:30

KAL’dan öğrenciler için ‘bağış yapın’ çağrısı

Kadıköy Anadolu Lisesi (KAL) yerleşkesindeki pansiyon binasının restore edilecek olmasıyla yatılı öğrencilerin mağduriyet yaşamaması ve aynı okulda eğitimlerini sürdürebilmeleri için, toplanan bağışlarla prefabrik pansiyon binası yapılacak.

Sitene Ekle
Katılım çağrısı
Kadıköy Anadolu Lisesi eğitim Vakfı’ndan yapılan yazılı açıklamada, 1968 yılında hizmete giren pansiyon binasının; deprem riski, fiziki yetersizlikleri nedeniyle hazırlanan teknik rapor gereğince Milli Eğitim Bakanlığı kararıyla yenileneceği belirtildi. Bu süreçte yatılı öğrencilerin okuldan ayrılmayacağı, veli ve mezun bağışlarıyla yapılacak 300 kişilik prefabrik binada kalacakları için, Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği ile Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı’nca bağış kampanyası başlattığı bildirildi. Proje için 2 milyon TL’ye ihtiyaç duyulduğu, 10 günde 750 bin TL’ni toplandığı belirtilen açıklamada, “#martilaryuvadaKALsin” hashtagi ile katılım çağrısı yapıldı. l İstanbul AA

Bilgi Yarışması"48 Saat", "Sosyete Polisi", "Çatlak Profesör" isimli filmleriyle anımsanan Amerikalı aktörün adı nedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Enerji" adlı şarkıyı hangi sanatçımız söylemektedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX