İzmir

Yerel Haber
22 Ağustos 2019 - 14:22

Karakızlar'da 'Börülce' Festivali

Karakızlar'da 'Börülce' festivali

İZMİR'in Torbalı ilçesinin kırsal Karakızlar Mahallesi'nde, börülce festivali düzenlenecek.

Geçen hafta kırsal Çapak Mahallesi'nde bardacık inciri festivali düzenleyen Torbalı Belediyesi, 25 Ağustos Pazar günü ise diğer kırsal mahalle Karakızlar'da börülce festivali yapacak. Doğası, kültürü, tarımsal ürünleri ile dikkatleri üzerine çeken, İzmir'in en güzel köylerinden Karakızlar'da düzenlenecek festivale, konserler, gösteriler ve halk oyunları performansları sergilenecek. Festivalde kurulacak tezgahlarda, yerli üreticiler gelenlere satış yapma olanağı bulacak.

Festival için İzmir'den İZBAN aracılığıyla gelenler, Tepeköy İZBAN İstasyonu'ndan her yarım saatte bir ücretsiz servislerle festival alanına taşınacak. Ünlü şarkıcı Coşkun Sabah'ın yanı sıra Bahar Şahin'in de sahne alacağı festivalde, Türk televizyonlarının eğlence kuşağında boy gösteren Komedi Dans 3'lüsü de özel bir performans sergileyecek. Saat 10.00 itibariyle köyde tezgahların alışveriş için hazır olacağı, konser performanslarının ise 17.00'de gerçekleşeceği ifade edildi. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur, tüm İzmirlileri festivale davet etti.

TORBALI (İzmir), (DHA)

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.