Kılıçdaroğlu’nun bilinmeyen yönleri

CHP’nin yeni Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugüne kadar yolsuzluk dosyaları, özellikle de televizyonda Ak Partililerle girdiği düellolarındaki başarısı ve sakinliğiyle tanındı


Özel hayatında da sakin bir portre çizen Kılıçdaroğlu, sakinliğiyle eşi Selvi Hanım’ı bile “çileden çıkartıyor.” Fenerbahçe taraftarı olan Kılıçdaroğlu, “yeniliğe açık, hareketli, özgürlüğüne düşkün” Yay burcunun üyesi. Yemek yapmayı pek bilmiyor, acıktığı ve evde yemek bulamadığı zaman yoğurt ekmek yemeyi seviyor. 

‘Kavga bile edemezsin’
Kılıçdaroğlu’nun çeşitle gazetelere verdiği röportajlarda kendisine dair anlattıkları ve hayatına ilişkin bazı ilginç ayrıntılar şöyle:
-  Eşi teyzesinin kızı Selvi Hanım’la 38 yıldır evli. Üniversite için Ankara’ya gittiğinde tanıştığı Selvi Hanım’ı görünce beğenen Kılıçdaroğlu, evlilik teklifini şöyle anlatıyor: “Sevdim ve evlenmek istedim. Ben talep ettim yani. Ama çok zorlandım. Evlenme teklif etmenin ne kadar güç bir şey olduğunu kadınlar bilmez. Neyse ki sonra o cesareti gösterebildim. ‘Selvi, karım olmanı istiyorum, benimle evlenir misin?’ dedim, o da ‘Tamam evlenirim’ dedi.”
-  Kılıçdaroğlu kendisini, “Kızmayan, eleştirileri sabırla dinleyen, ondan sonra kararlı bir iradeyle sorunlara kilitlenip o sorunları çözen, sakin güç” olarak tanımlıyor. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu da onun için şöyle diyor: “İyidir, hoştur ve sakindir. Hatta fazla sakin. Kemal hiçbir zaman sesini yükselterek konuşmaz, bağırıp çağırmaz. Ağız tadıyla kavga bile edemezsiniz. Bu kadar sakin olması, bazen beni gerçekten çileden çıkarıyor.”
-  Evde çok dizi seyretmek yerine sinemaya ve tiyatroya gitmeyi tercih ediyor. 
-  Yöresel yemekleri çok seviyor. Memleketi Tunceli’ye her gidişinde annesinin küçüklüğünde yaptığı yöresel yemekleri yiyor. Yemek yapmayı pek bilmiyor. Acıktığı ve evde yemek bulamadığı zaman yoğurt ekmek yemeyi seviyor.

Tipik yay burcu insanı
-  Evinin iç işlerine pek karışmıyor, evle ilgili konularda kontrol eşi Selvi Hanım’da. 
-  Günlük kıyafet seçiminde eşinden yardım alıyor ve özellikle kırmızı renkli kravat takmayı seviyor. 
-  Araba kullanmayı emekli olduktan sonra öğrenmiş. 
-  Fenerbahçe taraftarı. 
-  17 Aralık 1948 doğumlu olan Kılıçdaroğlu, yay burcu. Yay burcu insanı, “yeniliğe açık, felsefi, hareketli ve özgürlüğüne düşkün, iyimser ve inançları güçlü, başkalarına ilham veren, geniş düşünen” özellikleriyle biliniyor.

Milliyet iPhone uygulaması yenilendi.
Daha hızlı, daha canlı, en güncel! Yenilenen Milliyet.com.tr iPhone uygulamasını hemen indir!
iPad’i unutmadık!
iPad’inize özel Milliyet.com.tr uygulamasını ücretsiz indirmek için tıklayın.Yorum Yaz
20Yorum Başlığı:420Yorum: