Dünya
05.04.2016 - 15:40 | Son Güncelleme: 05.04.2016-15:55

Kız öğrenciyi pazarlayan dehşet okulu

Hindistan'da yatılı okul yurdunda görevli öğretmenlerin, bir kız öğrenciyi yabancı erkeklere pazarladıkları hamile aklan kızı kürtaja zorladıkları ortaya çıktı.

Sitene Ekle

Hindistan'da Kasturba Gandhi yatılı okulunda yaşanan kan donduran olayda, bir kız öğrencinin öğretmenleri tarafından yabancı erkeklerle cinsel ilişkiye zorlandığı ortaya çıktı.

Jharkhand eyaletinin Godda bölgesinde bulunan 350 kız öğrencinin eğitim gördüğü okuldaki cinsel istismar olayı 11. sınıf öğrencisi bir kız öğrencinin ebeveynlerinin, polise yaptıkları suç duyurusuyla gün yüzüne çıktı.

Kız çocuklarının hamile olduğunun anlaşılmasından sonra öğrenci yurdundan sorumlu öğretmenin genç kızı kürtaj olması için zorladığı belirlendi.

Kız öğrencinin iddiasına göre, geçen ekim ayında eski yurt müdürü Bijli Kumari, gezdirmek gerekçesiyle kendisini öğrenci yurdundan çıkardığını, daha sonra karanlık bir odada yabancı bir adamla geceyi geçirmek üzere zorladığını ifade etti. Kız öğrenci, odanın karanlık olmasından ötürü adamı teşhis edemeyeceğini belirtti.

Bu olaydan sonra hamile kalan kız öğrenciye, yurt müdürü Kalyani Chaturvedi düşük yapması için kürtaj hapları verdi. Kızın durumu kötüleşince ailesine haber verildi. Cinsel istismara uğrayan kız, ailesine başından geçenleri anlatınca tüm yaşananlar gün ışığına çıktı.

Okul müdürü Vineet Kumar yaşananlardan haberinin olmadığını açıklayarak konu hakkında soruşturma başlattığını duyurdu.

 


Etiketler: Hindistan
Bilgi YarışmasıDünyanın kendine özgü şekline ne ad verilir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Ölmeye Yatmak", "Bir Düğün Gecesi" adlı romanların yazarı kimdir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.