Ege

10.12.2018 - 08:15 | Son Güncelleme: 10.12.2018-8:15

‘Kötülemeye değil, projelere çalışın’

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçere teşekkür ziyaretlerini Foça ile sürdürdü.

Sitene Ekle

Yerel seçimlerde aday olanlara tavsiyelerde bulunan Kocaoğlu, “Birbirini kötüleyerek siyaset yapılmaz. Kendi partisini kötüleyen adamı, başkan yapmazlar” dedi. Adaylara, “Ne gibi projeler yapacaksınız, lokmayı nasıl büyüteceksiniz ona çalışın” diyen Kocaoğlu, “Belediye başkanının birinci meziyeti namusu, ikinci meziyeti ise görev yaptığı kentin, ilçenin toprağını, suyunu, havasını koruyabilmek için dik durmasıdır. Dik durmanın bedeli de ağırdır. Büyükşehir Belediye Başkanlığı, manevi olarak çok büyük sorumluluk taşıyan ve çok emek isteyen bir iş, 4.5 milyon kişinin parasını harcıyorsun. Siyasette bütün koltuklar zordur ama en zoru belediye başkanlığıdır çünkü icra makamıdır” diye konuştu.

Ulaşım önlemleri alındı

İZBAN’da bugün başlayacağı öne sürülen grevle ilgili açıklama yapan Demiryol-iş Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Hüseyin Ervüz, “Yeni bir görüşme olacağını sanmıyorum” dedi. İzmir Büyükşehir Belediyesi de toplu ulaşımın etkilenmemesi için önlemini aldı. Buna göre; 121 Bostanlı İskele-Konak, 200 Mavişehir Aktarma-Havalimanı, 543 Bostanlı İskele-Halkapınar Metro, 800 Menemen Aktarma- Bornova Metro, 912 Egekent Aktarma-Alsancak Gar, 921 Bostanlı İskele-Alsancak Gar, 802 Egekent Aktarma-Konak, 418 Şirinyer Aktarma-Halkapınar, 70 Tınaztepe-Halkapınar, 470 Tınaztepe-Lozan Meydanı, 90 Gaziemir-Halkapınar ve 200 Mavişehir Aktarma Merkezi-Havalimanı hatlarına ek seferler konuldu. 


"Adanalı" adlı dizide Adanalı karakterini canlandıran oyuncu hangisidir?
©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.