Bilecik

Yerel Haber
29 Eylül 2017 - 15:43

Koyun Ve Keçilerde Verimliliği Artırmak İçin Kıvırcık Irkı Damızlık Koç Dağıtıldı

IHA

Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından "Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma" projesi kapsamında kıvırcık ırkı damızlık koç dağıtımı gerçekleştirdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulanan proje kapsamına Bilecik’te kurayla 36 üreticiye 95 tane kıvırcık ırkı damızlık koç dağıtımı gerçekleştirdi. Konu hakkında açıklama yapan Bilecik İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hacı Dursun Yıldız, "Proje kapsamına yüzde 30 yetiştirici, yüzde 70 bakanlık desteği ile 55 kişiden kur’a ile 36 üreticimize 150 koç talebinden de ancak 95 tanesini bu sene karşılayabildik. Kulak küpelerini bir liste halinde ve kura usulüyle çiftçilerimiz çekim yaparak alacağı koçu belirlemiş oldu. Böylece adilane bir dağıtım gerçekleşti. Bu projemiz 3 yıl olarak planlanmıştır. Böylece tüm yetiştiricilerimizin taleplerini karşılayarak ıslah amaçlı projemizin hedefine ulaşması sağlanacaktır. Ülkemizdeki kırmızı et açığının kapanması, küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi konusunda bu projenin önemli. Aynı zamanda kıvırcık ırkının ilimiz yetiştiriciliğindeki yerini ve bilinçli bir yetiştiricilik için açmayı planlıyoruz" dedi.

BilecikYerel Seçim Sonuçları

Bilecik Hava Durumu

21°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.