Gündem
22.09.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 22.09.2013-2:30

Koza’yı iki film kazandı

Adana’da 20’ncisi düzenlenen Altın Koza Film Festivali’nde ödüller sahiplerini dün gece buldu. En İyi Film Ödülü bu yıl Hakkı Kurtuluş-Melik Saraçoğlu’nun yönettiği ’Gözümün Nuru’ ve Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ’Yozgat Blues’ filmine gitti

Sitene Ekle

ADANA DHA

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce organize edilen Altın Koza Film Festivali’nin büyük ödül töreni Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde yapıldı.12 filmin yarıştığı Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda Berlin Film Festivali Avrupa Film Pazarı Direktörü Beki Probst’un başkanlık yaptığı ve yönetmen Pelin Esmer, yapımcı Türker Korkmaz, görüntü yönetmeni Özgür Eken, oyuncular Melisa Sözen ve Yiğit Özşener ile müzisyen Cengiz Onural’dan oluşan jürinin kararları açıklandı.

Gezi damgası
Hakkı Kurtuluş’un yönettiği ’Gözümün Nuru’ ve Mahmut Fazıl Coşkun’un yönettiği ’Yozgat Blues’ filmleri ’En İyi Film’ seçildi.
Törene Gezi olayları damga vurdu. Gözümün Nuru filminin yönetmeni Hakkı Kurtuluş, ödülü Gezi olaylarında gözünü kaybeden arkadaşlara adadığını söyledi. En İyi Görüntü Yönetmeni ödülünü Soğuk filmiyle alan Ahmet Emre Tanık ise “Sinirlenince güzelleşen Türkiye’ye adıyorum” dedi. En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü’nü Köksüz filmiyle alan Melis Ebeler,“Sanat özgürlük için direniştir” diye konuştu. En İyi Canlandırma Ödülü’nü ’Tornistan’ adlı filmle alan Ayce Kartal ise “Türkiye ses çıkardı. Bu çıkarılan sesi duyduğu için jüriye teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ödülleri Adana Belediye Başkanı Zihni Aldırmaz verdi.

 


Etiketler: Gezi olayları
Bilgi Yarışması"Evlerinin Önü Boyalı Direk" uyarlayıp bizlere sunan sanatçılarımız hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.