20.03.2017 11:28 | Son Güncelleme:

Maceracı Discovery'nin fiyatı belli oldu

5. nesil Discovery 2.0lt Ingenium dizel motor seçeneği ve 113.500 Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

Land Rover’da gerçekleşen ürün yenilikleri markanın uzun bir süredir ciddi bir değişim sürecinde olduğunun göstergesi.Son olarak Discovery modelinde gerçekleşen yenilikler bu yeni sürecin içeriğini ve geleceğe ilişkin markanın iddialı yaklaşımını gözler önüne seriyor.

Discovery, 27 yılın ardından tarihindeki en büyük değişimi yaşıyor.

İç ve dış tasarım açısından çok önemli değişimler geçiren Discovery çok yönlülük ve kullanışlılık gibi temel değerlerinden ödün vermiyor ve segmentinde rakipsiz olmayı sürdürüyor.

Land Rover tarafından geliştirilen Ingenium2.0lt dizel motor,180 BGve 240 BGalternatifleri ile rekabeti belirleyen önemli bir oyuncu olacak.3.0 lt motor hacmine sahip araçlar da özel sipariş üzerine getirilebilecek
yi Off-Road Kabiliyeti

Yeni Discovery sınıfında öncü Off-Road kabiliyetive buna hizmet eden birçokteknolojiyi bulunduruyor. “Havalı Süspansiyon Sistemi”, “TwinSpeed Transfer Box” ve “Terrain Response 2” teknolojileri sayesinde tüm arazi koşullarına sorunsuzca uyum sağlıyor.

283mm'lik (önceki gövdeden 43mm daha fazla) yerden yükseklik ve 900mm'lik maksimum sudan geçme derinliği (200mm’lik artış), Yeni Discovery’i kendine özgü bir sınıfa yerleştirerek su geçişlerinde benzersiz bir güven duygusu sunar.

Güçlü ve verimli Ingenium I4 dizel motorlarla bir araya getirilen alüminyum mimari, 480kg hafiflik sağlarken, gelişmiş verimlilik ve 159g/km’den başlayan CO2emisyonu sunuyor.

Land Rover'ın tasarımı ve mühendislik başarısı sayesinde 7 yetişkin rahatlıkla seyahat edebiliyor.

Yeni Discovery beş metreden kısa (4.970mm) boyu ile yedi yetişkinin rahatlıkla seyahat edebileceği ferah bir oturma alanı sunuyor.
Otomatik Erişim Yüksekliği teknolojisi, araca binerken veya araçtan inerken sürüş yüksekliğini 40mm’ye kadar alçaltabilir.
Her nesli birbirine bağlayan, yaşamı kolaylaştıran akıllı özellikler

Segmentinde ilk kez sunulan 1. sıra, 2. sıra ve 3. sırada oturanlara sunulan USB bağlantı noktaları,yolcuların akıllı telefonlarına ya da tabletlerine aynı anda güç sağlayabiliyor.yaklaşık altı adet 12V şarj noktasıyla, dış dünyayla bağlantısını kaybetmek istemeyen ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere donatılmıştır.

Yeni Discovery’de segmentinde ilk kez sunulanlar

• InControl Touch teknolojisi ile birlikte segmentinde ilk kez sunulan 10 inç Touchscreen (Gelişmiş grafikler, daha büyük ekran boyutu ve kullanım performansı avantajları),
• “Akıllı Koltuk Katlama” fonksiyonu
• “Elektrikli İç Bagaj Kapağı” (300kg’a kadar taşıma kapasitesi),
• “Isıtmalı 3. Sıra Koltuklar,
• “Activity Key (Aktivite Bilekliği)” donanımı,
 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0