07.12.2018 - 08:15 | Son Güncelleme: 07.12.2018-8:15 A-A+

MEMO-CAN’I HANGİ KİTLE İZLİYOR?Kanal D’nin dizisi ‘İkizler Memo Can’, total izleyicide en son, yüzde 7.02 gibi çok yüksek bir izlenme oranıyla gün birincisi olmuş. AB grubunda ise yüzde 3.49 ile sekizinci... Hani 2-3 puan oynar, anlarım. Bu kadar büyük gel-git durumu neden oluyor diye merak ettim, sordum.

Hedef kitle total

İş, Erler Film’in... Yani Türker İnanoğlu imzasını taşıyor. Sektörde konuştuklarım şu yorumu yaptı: “İnanoğlu, baştan sona bütün bir kariyeri boyunca gişeyi amaçlayan ticari filmlere ağırlık vermiştir. Böyle olunca, televizyon dizilerinde de hedef kitlesi, total grubudur. Ağırlıklı olarak gecekondu mahallesinde geçen bir hikayenin öncelikle total
izleyicinin ilgisini çekmesi doğal.”

AB, ne kadar entel?

Yeri gelmişken deneklerle ilgili de bir yorum ilgimi çekti: “Total nerede biter, AB nerede başlar? Orası epey karıştı” diyor sektördekiler. “AB’si yüksek öyle havalı diziler biliyoruz ki-bunlar çoğunlukta- hayatın olağan akışına asla uymayan, ortalama insan zekasını hafife alan, ‘zorlama’ hikaye yapıları ve yapay entrikalarıyla varlıklarını gül gibi sürdürüyorlar.”

REYTİNG  İÇİN BU KADARI DA FAZLA!

‘Yemekteyiz’ bizde haber öncesi izlenir. Yarışmacı seçiminin ‘reyting’ beklentili olması doğal. Komik, haşarı, ağzı laf yapan, sessiz ve gıcık karakterler, izleyicinin dikkatini çekmeli. Son bölümde Tayfun adında genç yarışmacı, tavırlarıyla ‘şiddetli’ karşı koyma psikolojisini bizlere sundu. Ev ahalisi izlerken, kendisinin tedavi olması yönünde görüş bildirdi. Ev ahalisi, “Özellikle seçiyorlar şimdi her yerde haberi çıkar, hatta elinden tutup başka yarışmalara da götürürler” dedi. Sunucu Onur Büyüktopçu’nun daha önce kovduğu yarışmacı Murat Bey’i örnek verdiler: “Adam sonra, aynı kanalın başka bir yarışmasında aynı şeyleri yaptı, oradan da kovuldu. Yaptıkları haber olmaya devam ediyor.” ‘Yemekteyiz’ bant çekim, hatırlatayım!

Etiketler
Bilgi YarışmasıAşağıdakilerden hangisi sadece bir film karakteridir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.