Muğla

Yerel Haber
20 Mart 2017 - 18:43

Milletvekili Öztürk, Turizm Öğrencileriyle Buluştu

MUĞLA (AA) - AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri ile biraraya geldi.

Turizm Fakültesi’nde düzenlenen programda konuşan Milletvekili Öztürk, öğrencilere iş hayatına atılmadan önce turizm sektörü alanında eğitim almaları tavsiyesinde bulundu.

25 yıl önce Marmaris’e turizm yapmak için geldiğini ve konaklama sektörüne yönelik hazırladıkları yazılımlar ile sektöre hizmet verdiklerini belirten Öztürk, Muğla ve ilçelerinin Türk ve dünya turizminde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bölgeye gelen turistin otel tercihinden konaklamasına kadar geçen süreci hazırladıkları Sejour programı üzerinden sağladıklarını anlatan Öztürk, "Aktif bir şekilde Sejour yazılımı sayesinde turizm sektörünün hem problemlerini yakından görme şansım oldu. Hem de turizmin geleceği hakkında fikir sahibi oldum." dedi.

25 yıl önce yerleştiği Marmaris'te bir taraftan turizm ile ilgili çalışmalar yaparken bir taraftan da siyasete atıldığını anlatan Öztürk, bugün milletvekili olarak hizmet üretmeye çalıştığını dile getirdi.

Öztürk, hem siyaset yapıp hem hizmet üretmeye çalıştığına işaret ederek, şöyle konuştu:

"Bu süreçte hem de ülkemizin gelişmesine kafa yorduk. Göreceksiniz o üniversite yılları çok çabuk geçecek. Bu sıralarda oturacağınızı sanıyorsanız, oturmayacaksınız. Bir bakmışsınız dışarıda acımasız bir hayat var. Dışarısı kolay bir alan değil. Bilginin, tecrübenin öne geçtiği, çok çalışanın önde olduğu ve şansların doğru zamanda doğru kullanıldığı zaman. Bu çok önemli. Şans bazen kapıya bir sefer gelir, onu kullanmanız icap eder. O gün, buradan mezun oldunuz zaman karşınızda kocaman bir dünya göreceksiniz."

Bir uçak krizinin ve akabinde yaşanılan olayların siyaseti ve turizmin yanında gençlerin geleceğini de etkilediğine dikkat çeken Öztürk, "Siyaset ve turizm birbirinden ayrılmaz ikili. Şu anda Hollanda ile olan ilişkiler tamamen siyaset ile alakalıdır. İç siyaset. Seçimler vardı, bitti. Turizmin geleceği ve önü açıktır. Allah bizlere öyle bir ülke vermiş, atalarımız bizlere öyle bir ülke miras bırakmış ki yedi bölgesinde ayrı turizm yapabiliyorsunuz." diye konuştu.

MSKÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ozan Bahar ise, amaçlarının mezun olacak öğrencilerinin sektörde faaliyet yürüten, hizmet veren kişilerin deneyimlerini dinlemek olduğunu kaydetti.

Program sonunda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, Milletvekili Öztürk’e öğrencilere sektör ile ilgili verdiği bilgiler dolayısıyla teşekkür ederek, katılımı anısına Öztürk’e plaket verdi.

MuğlaYerel Seçim Sonuçları

Muğla Hava Durumu

18°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.