Malatya

Yerel Haber
22 Nisan 2016 - 15:10

OLİMPİK ATLETİZM PİSTİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

IHA

İnönü Üniversitesi’nin karşısında bulunan Malatya Olimpik Atletizm Pisti’nde restorasyon ve yenileme işi hızla devam ediyor. Tartan pisti yeniden restore edilecek olan pist sökülerek, daha modern bir hale getirilecek.
Pistin yeniden yapım çalışmalarının yanı sıra soyunma odalarının bulunduğu atletizm binası Malatya Arena Stadyumu yapımı nedeniyle yıkılacak. Kapalı tenis kortunun bulunduğu alanın yanına yeni bir tribün yapılıp, tribün altları değerlendirilerek soyunma odaları olarak kullanılacak. Ayrıca ışıklandırma sistemi de yapılacak olup gece gündüz sürekli hizmete açık bir tesis oluşturulacak.
“EYLÜL AYINDA HİZMETE AÇILMIŞ OLACAK”
Konu ile ilgili bir açıklama yapan Malatya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Sadi Fındıklı, "Atletizm pistimiz olimpik bir ölçüye sahiptir. Ancak yapıldığı günden beri ciddi deformasyon söz konusuydu. Mevsim şartları ve doğal şartların olumsuzlukları tartan pistimizde yer yer bozulmalara sebep olmuştu. Zaman zaman onarımlar yaparak hizmette tutulmaya çalışılsa da artık tamamen onarılacak durum da kalmamıştı. Genel müdürlüğümüze bunu izah ettik. Onlara da teşekkür ediyoruz. Geldiler, yerinde de gördüler. Şimdi ise tamamını söküyoruz ve yeniden tartan pist yaptırıyoruz. 1 milyon 500 bin TL bedelle ihalesini yaptık. Müteahhit firmamıza yer teslimi yapıldı. Müteahhit firma çalışmalarına hızlı bir şekilde devam ediyor. Yaz aylarında tesisin bakım onarım işlerini tamamen bitirerek. 2016-2017 sezon başı olan Eylül ayında hizmete açılmış olacaktır. Olimpik Atletizm Kompleksimiz tamamen yenilenmiş, ışıklandırılmış ve modernleşmiş olacak” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.