Sakarya

Yerel Haber
06 Aralık 2018 - 10:00

"Osmanlı Literatüründe Sanat Ve Eski Eser Algısı" Konferansı

SAKARYA (AA) - Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü Öğrenci Topluluğunca "Osmanlı Literatüründe Sanat ve Eski Eser Algısı" konferansı düzenlendi.

Sabahattin Zaim Konferans Salonunda düzenlenen etkinlikte konuşan Sanat Tarihçisi Prof. Dr. Selçuk Mülayim, her dönemin özel anlaşma tarzı ve dili olduğunu belirtti.

Meydana gelen eylemlerin özel bir dil kullanmaya mecbur bıraktığını, bunun sonucu olarak belirli meslek gruplarının kendi aralarında anlaşma dili oluşturduğunu aktaran Mülayim, "Bir şeyin kendi adı yoksa onun ne olduğunu veya ne olmadığını uzun uzun tarif etmek faydalı bir yol değildir." ifadesini kullandı.

Mülayim, bir araştırma yolculuğuna zengin ve dolu bir dille çıkılacaksa basmakalıp tekerlemeler ve laf cambazlığıyla bu yola devam edilemeyeceğini dile getirerek, basitleştirilmiş söylemlerin yanlış bilinçlendirmeyi pekiştirip yeni yanlışlara yol açacağını kaydetti.

Konferansın sonunda Prof. Dr. Mülayim'e plaket takdim edildi.

SakaryaYerel Seçim Sonuçları

Sakarya Hava Durumu

11°CŞİMDİPAZARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.