06.12.2017 - 01:30 | Son Güncelleme: 06.12.2017-1:30 A-A+
ozay.sendir@milliyet.com.tr
TÜM YAZILARI

OTOBÜSE DE BİNERİZ PAZARA DA GİDERİZ...Asena Tuğal, genç bir oyuncu, 2008’den beri bir sürü dizide oynadı. Daha önce televizyonlarda muhabirlik yaptı, güzellik yarışmasına katıldı. Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Öğretmenliği eğitimi de var. Dün bir baktım, bu genç oyuncunun halk otobüsüne binmiş olması her yerde haber olmuş. Daha önce başka ünlüler için de benzer haberler yapılmıştı...

Dizi ya da filmlerde gördüğümüz herkes ya da her ünlü, bir eli yağda bir eli balda, kapısında özel şoförü bekleyen arabasıyla dolaşacak kadar para kazanmıyor ki. Ünlüler de, tıpkı diğerleri gibi otobüse biner, pazara gider, alışveriş yapmak için indirim zamanını bekler, saçına mahalle berberinde fön çektirir, pazarlık eder, kredi kartı ekstresi geldiğinde zarfı açarken gerginlik hissedebilir. Kaldı ki, “İstanbul’da araba kullanmak delilik” diyerek, elektrikli bisikletle dolaşmayı tercih ettiğini defalarca söylemiş birini, ‘Halk otobüsüne bindi’ diye haber yapmak da nereden çıktı? Gündem yokluğundan yapıldığı belli olsa da, bana garip geliyor bu tür haberler.

Uğur Dündar belediye başkanı mı olacak?

“Uğur Dündar, Çeşme Belediye Başkanı olmak istiyor, o yüzden Sözcü’de sık sık Çeşme Belediyesi aleyhine haberler çıkıyor.”

Bu cümleyi kuran kişi Çeşme’de yaşayan biri. Yerel siyasetle de son derece ilgili olduğunu bildiğim için söylediklerini dinledim. Bu sadece 3-5 kişinin dediği bir iddia mı yoksa gerçekten sokakta konuşuluyor mu diye sordum, “Sokakta da konuşuluyor abi” yanıtını aldım.

Eskiden olsa benim tanıdığım Uğur Dündar, Çeşme değil İzmir’e Büyükşehir Belediye Başkanı olmak ister der, geçerdim. Şimdiki düşüncem, Çeşme’de çok zaman geçiren Dündar kaynaklı haberler, gazetede yer bulduğu için ortaya böyle bir düşüncenin çıktığı.

Ancak belli ki orada yaşayan insanlar, en azından yerel siyasete yakın olanlar, konuya daha farklı bakıyor.  

Gökkuşağı rekoru

Siz hiç sekiz saat 58 dakika izlenebilen bir gökkuşağı gördünüz mü? Dünya üzerinde birçok insan görmemiştir ama geçtiğimiz hafta Tayvan’da yaşayan insanlar, bu duruma şahit oldu. Sabah 6.57’de görülmeye başlanan gökkuşağı, 15.55’e kadar izlenebildi ve dünya rekoru kırıldı. Daha önceki rekor, İngiltere, Yorkshire’da altı saat izlenen gökkuşağına aitti, şimdi değişmiş oldu. İklim değişikliği sürdükçe bakalım daha nelere şahit olacağız...

Bize dekolte, dedikodu lazım

Dünyaca ünlü bir şef, bu ülkenin tüm dünyada tanınan en önemli isimleri sahneye çıktı, olmadı. Yaşları 6 ile 18 arasında değişen 78 kişilik senfoni orkestrasının yarattığı harika görüntü de işe yaramadı.Antalya’da, Altın Portakal’da, sıradan bir oyuncunun dekoltesine, frikiğine gösterdiği ilgiyi bu sene 18’incisi düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ne göstermedi bu ülkenin medyası. Lafa gelince aman kültür diyeceksin, sanki gidip bir konser dinlemiş ya da bir opera-operet seyretmiş gibi Atatürk Kültür Merkezi mimarisi üzerine ahkam keseceksin ama sonra tam bir yıldızlar geçidi olan koca bir festivali görmezden geleceksin. Tamamı sığmayacaktır o yüzden Leonard Slatkin ile Güher-Süher Pekinel isimlerini bir arama motoruna ayrı ayrı yazıp, karşınıza çıkanlara bakmanızı rica ediyorum. Dekolte, frikik ve dedikodu kadar kıymet vermeyi beceremediğimiz harika bir festival oldu.

Molasız Ezgi Mola...

Bazı oyuncular vardır, yan rollerde öyle bir başarı gösterirler ki, senaryodaki ekip hikayeyi onların üzerinden ilerletmek zorunda kalır. ‘İkinci Bahar’da Nurgül Yeşilçay ve Ozan Güven böyle isimler olarak parladı. Ezgi Mola da ‘Canım Ailem’ dizisinde, son derece önemli oyuncular arasından sıyrıldı ve hikayede neredeyse üzerine sezon kuruldu. O günden beri yaptığı her işte üzerine koyarak gidiyor, ilgiyi de toplamayı başarıyor. Doğru ve harika bir kadroyla başlayıp kısa sürede final yapan bir televizyon dizisi de oldu ama o hikayede aşk mı, birbirlerinden habersiz kardeşlerin durumu mu öne çıkacak kafa karışıktı, o yüzden sorun oldu. Sonrasında yaptığı her işte hiç mola vermeden çıtanın üzerinde kalmayı başardı Ezgi Mola. ’Maide’nin Altın Günü’ filminde de sempatisi, doğallığı ve oyunculuğuyla yine dikkat çekecek, başarı çıtasını yüksekte tutacaktır.

Bilgi YarışmasıHatay hangi sene anavatana katılmıştır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.