Geri Dön

Boğaz köprülerinin devriye ve korumasında kullanılacak

Toyota'nın çevreci hibrit otomobili Prius, İstanbul Boğaziçi Köprüleri Koruma Şube Müdürlüğü tarafından boğaz köprülerinin devriye ve korumasında kullanılacak.

Boğaz köprülerinin devriye ve korumasında kullanılacak

Toyota açıklamasına göre, Asya ve Avrupa'yı birbirine bağlayan Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri'ndeki devriye görevlerinde Toyota Prius kullanılacak. Bu çerçevede Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ, 4 Toyota Prius'u düzenlenen törenle Boğaziçi Köprüleri Koruma Şube Müdürlüğü'ne teslim etti.

Tüm dünyada çevreci araçların referans noktası olarak kabul edilen Toyota Prius, dünyada 5 milyona yakın satış adedine ulaştı. Toyota Prius'ta kullanılan hibrit teknolojisi, hem elektrik hem de benzinli motoru birlikte kullanarak şehir içi trafiğinde kendi kendini şarj etme özelliğine sahip. Düşük yakıt tüketimiyle tasarruf sağlayan Priuslar Avrupa TÜV raporlarında kalite ve güvenilirlik sıralamasında da en üst sırada yer alıyor.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Satış Direktörü Selim Okutur, "Bizim amacımız, trafiğin en yoğun olduğu saatlerde bile hiç yakıt harcamadan köprüleri geçebilecek hibrit teknolojisine sahip araçlarla, Toyota'nın üstün teknolojisine dikkati çekmek ve farkındalık yaratmaktır" ifadesini kullandı.

Boğaziçi Köprüleri Koruma Şube Müdürü Niyazi İnci ise Polis Teşkilatı'nın Toyota marka araçları beğeni ve güvenle kullandığını dile getirerek, "Dayanıklılığı ve düşük yakıt tüketimi ile ön plana çıkan Toyota markasıyla çevreci bir projede işbirliği içinde olmaktan dolayı mutluyuz" değerlendirmesinde bulundu.

Kırmızı Bank (1. Bölüm)Kırmızı Bank, geçmişte yaşanan ilginç olayları eğlenceli bir bakış açısıyla yeniden yorumluyor. Melis Öztop'un sunumuyla Kırmızı Bank bundan sonra milliyet.com.tr'de sizlerle. Bugün 21 Ocak 2020… Bakın geçmişte takvimler 21 Ocak’ı gösterdiğinde neler olmuş, Kırmızı Bank’ın gündeminde izleyelim…

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber