Geri Dön

Chevrolet Türkiye’yi çok yakından izliyor

Türkiye’nin, Chevrolet açısından Avrupa’da dördüncü büyük pazar haline geldiğini söyleyen Genel Müdür Tolga Atmaca, yeni Trax modeliyle de iddialarını ve büyümelerini sürdüreceklerini kaydetti

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, satış performanslarıyla Chevrolet markasının satıldığı pazarlar arasında üst sıralara yükseldiklerini belirtirken, “Bu anlamda Chevrolet’nin merkezi, Türkiye’yi yakından izliyor. Özellikle Aveo, Cruze ve Captiva satışlarında ilk 10 sıraya kadar geldik” dedi.
Atmaca, Türkiye’nin, markanın Avrupa’daki büyümesine büyük katkı sağladığını, böylelikle öneminin de her yıl giderek arttığını söyledi. Geçen yıl Türkiye’nin, Chevrolet’nin Avrupa’daki 4. büyük pazarı olduğunun altını çizen Atmaca, “Türkiye’de lansmanını yaptığımız her modelde, 140 ülke içinde ilk 10’a girdik. Bu yılın ilk çeyreğinde Cruze satışlarında, 142 ülke arasında Türkiye 10. sıraya yükselirken, geçen yıl Aveo satışlarında 7. sıradaydık. Captiva’da da önemli bir pazarız. Bu yüzden 2.0 lt motor seçeneğini ürettirdik” ifadesini kullandı.

Corvette’i de düşünüyoruz

Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga atmaca, Camaro’nun ardından markanın diğer efsane modeli Corvette’i de getirmek için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Tamamen yeni Corvette’in Avrupa tip onayının alındığını belirten Atmaca, “Şu an için kesin verilmiş bir kararımız yok, ancak fizibilite çalışmalarımızı yapıyoruz. Bu çalışmaların sonucuna göre kararımız şekillenecek” dedi. Camaro’nun Türkiye pazarında satış adetleri açısından olmasa da, marka imajı açısından büyük başarı elde ettiğini söyleyen Atmaca, “Aslında Camaro, Türkiye’de umduğumuzun üzerinde bir başarı elde etti. Her ne kadar satış adetleriyle olmasa da, marka imajı açısından büyük sükse yaptı. Bu nedenle Corvette konusunda da düşünmeye başladık” ifadesini kullandı.

TRAX İLE FARK YARATACAK

Chevrolet’nin küçük SUV sınıfındaki ilk temsilcisi Trax, haziran ayından itibaren Türkiye’de satışa sunuluyor. Bu yıl 1.300 adet satılması hedeflenen Trax’ın 48 bin ile 55 bin TL arasında fiyatlara sahip olması bekleniyor.
Markanın karakteristik çizgilerine sahip, kompakt boyutlarıyla sürüş kolaylığı sağlayan Trax, Türkiye’de ilk etapta 1.4 lt (140 HP) turbo ve 1.6 lt (115 HP) benzinli motor seçenekleriyle satılacak Trax, 1.4 lt motorla otomatik vites seçeneği de sunmaya başlayacak. 4x4 alternatifi de bulunan Trax’ın manuel vitesli versiyonları, standart olarak Start&Stop sistemiyle donatıldı.
Trax’in iç mekanı da dinamik ve akıcı şekilde tasarlanmış. İçeride çok sayıda depolama alanı bulunurken, iki torpido gözünden biri iPod, akıllı telefonlar ve diğer elektronik cihazlara ayrılmış. Ön koltukların arasındaki 230 V elektrik prizi de, arkada koltuklarda dizüstü bilgisayar ya da diğer elektronik cihazların şarjına olanak sağlıyor.

İnternet radyosu imkanı
Trax’ın üst donanım seçeneklerinde standart yer alacak “Chevrolet MyLink”, sürücülerin, akıllı telefonlarındaki uyumlu uygulamalara ve medya içeriklerine ulaşmasını sağlıyor. MyLink, telefon rehberine, kişinin oluşturduğu çalma listelerine, fotoğraf albümlerine (USB veya iPhone üzerinden), videolara (USB veya aux-in üzerinden) ve internet aracılığıyla radyo istasyonlarına ulaşılmasına olanak tanıyor. MyLink kullanıcıları, BringGo yardımıyla akıllı telefonlar üzerinden entegre navigasyon sistemlerini de ücretsiz kullanabiliyor.
Trax, güvenlik konusunda da bir hayli donanımlı “Yokuşta Kalkış Desteği” ve “Yokuş İniş Kontrol Sistemi” gibi bir dizi donanım isteğe bağlı satın alınabilirken, ABS+EBD, ESP, Çekiş Kontrol Sistemi ve 8 hava yastığı standart bulunacak.

Bu tezgaha gelenler, oynamadan gitmiyorİstanbul'da şarkılar söyleyerek pazarcılık yapan Mevlüt Akın, eğlenceli halleriyle sosyal medyada fenomen haline geldi. Akın’ın pazar tezgahına gelen müşteriler alışverişini oynayarak ve göbek atarak yapıyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber