Ege

16.05.2018 - 04:34 | Son Güncelleme: 16.05.2018-4:36

‘Otopark paraları nereye gidiyor?’

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, Çiftlik Bank olayı benzetmesiyle bir anda karıştı

Sitene Ekle

UMUT KARAKOYUN DHA

İZMİR Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk birleşimi AK Parti ve CHP’li üyelerin tatlı atışmalarıyla başladı. Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan, AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan’ın istifa etmesiyle yerine gelen Ali Kökoğuz’a başarılar diledi. Aydoğan’ın, AK Partili Bilal Doğan’ın istifa dilekçesini okunurken, “Yüreğim parçalansa da bunu okuyacağım” sözleri de meclis üyelerini gülümsetti. Ancak, AK Parti ile CHP arasındaki tatlı atışmalar, çok geçmeden yerini sert tartışmalara bıraktı. AK Partili Ali Kökoğuz, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 35 yıldır otoparklardan para topladığını fakat gerekeni yapmadığını öne sürdü. Kökoğuz, “Bunun Çiftlik Bank’tan ne farkı var? Biri parayı aldı Uruguay’a gitti biri parayı aldı tutuyor. Toplanan para 62 milyon lira civarındadır. Bu parayı vatandaş yasa gereği bana otopark yap diyerek verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ne yaptı?” dedi. Kökoğuz’un sözlerine sinirlenen Sırrı Aydoğan da ayağa kalkarak, “Burada üslubumuza dikkat etmemiz lazım” dedi. Bunun üzerine Kökoğuz ise, “Belediye parayı bekletmektedir” cevabını verdi.

Yeni isimler geldi

Milletvekili aday adaylığı için meclis üyeliğinden istifa eden isimlerin yerine gelen meclis üyeleri belli oldu. AK Parti Grup Başkanvekilliği’ni bırakan Bilal Doğan’ın yerine CHP’li Selami Ergül, AK Partili Özen Kızılırmak’ın yerine Sait Tatlı, CHP’li Hamdullah Akgül’ün yerine de Gamze Uğurlu geldi.


Başkenti Taşkent olan, Orta Asya’da yer alan Türki Devleti hangisidir ?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX