Pazar

07.04.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 07.04.2013-2:30

Oyunculuğuyla kötü kızlara parmak ısırtıyor

“İntikam” dizisinin en kötü kalpli karakteri Selen’i canlandıran Seda Demir, sergilediği oyunculuğuyla “diğer kötü kızlara” parmak ısırtıyor. “Yaprak Dökümü” dizisinden “İntikam”a giden yolda başarılı bir rota izleyen Demir, iyiyi de kötüyü de hakkını vererek oynuyor

Sitene Ekle

ŞEBNEM BURCUOĞLU / sebnem.burcuoglu@milliyet.com.tr

Sevdim dedin hiç sevmedin, sen kimleri mahvettin Karaaaa Melek?” Hatırladınız mı bu şarkıyı? Kara Melek’i canlandıran Sanem Çelik, bence Türk dizi geçmişindeki en başarılı “kötü kadın”dı. Kara Melek güzeldi, masumdu ama kendisini tam içinize sokasınız gelecekken sizi eli bile titremeden merdivenden itecek kadar da psikopattı. Bir de âşık ediyordu herkesi kendine. Erkekler “bu kız bir şeytan” demeden kuzu kuzu ne dese yapıyorlardı. Bu kadar yıl geçti, Kara Melek gibisi gelmedi diyordum ki “Revenge” dizisinden Türk televizyonlarına uyarlanan “İntikam”da Selen diye bir karakter beliriverdi ekranımızda. Dizinin orijinalinde Selen’in yerinde eşcinsel bir karakter oynuyor. “İntikam”ın uyarlanması sürecinde diziye eklenen tek karakter Selen olmuş.
Selen’i bu kadar başarıyla canlandıran isim ise Seda Demir. Hani altı yıl süren “Yaprak Dökümü”ndeki saf ve temiz komşu kızı. İlk oyunculuk deneyimini “Yaprak Dökümü”nde edinmiş. İkincisi ise “İntikam” olmuş. Seda Demir’in uç bir iyi karakterden yine uç bir kötü karaktere uzanan yolculuğu başarılı geçiyor.
Demir, Marmara Üniversitesi’nde Fransızca Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi okumuş. Ailesiyle yaşıyor. Oyunculuk için keşfedilme öyküsü tamamen bir tesadüf.  İçten gülümsemesi, incecik ve dikkat çekecek kadar uzun boynuyla hem çok güzel
hem de çok zarif. Yapmacıksız biri olduğu her halinden belli.
Malum, reklam kampanyaları ünlülerle dolup taştı, bu kızı henüz bir marka neden keşfetmedi diye düşünmedim değil. Röportajımızın sonunda, “Ne iyi oldu, kız kıza sohbet ettik” dedi. Ben de duygularımızın karşılıklı olduğunu söyledim kendisine...

“Kafaca hasta bir insana nasıl kızabilirsiniz ki?”

 Sinema tarihindeki en sevdiğiniz “kötü kadın” karakterler hangileri?

“Oz Büyücüsü”ndeki Rachel Weisz ve “Anti-Christ” filmindeki Charlotte Gainsbourg ilk aklıma gelen isimler.

 “İntikam”daki Selen rolünüz oldukça ses getirdi. Selen’den ölesiye nefret eden bir kitle oluştu mu?

Sosyal medyada Selen’le ilgili çıkan haberleri takip ediyorum. Korkunç yorumlar geliyor! Selen’in suratına asfalt sürmek isteyenler, inşaat küreğiyle  vurmak isteyenler... Değişik eylem planları var insanların anlayacağınız! Kızlar toplanıp “deşarj olma” grupları yapıyormuş mesela, haftanın deşarj olma konusu olarak da Selen’i seçiyorlarmış. Selen’in özünde bir şeytan olduğunu düşünmüyorum. Küçük yaşta, annesiz babasız bir halde, başka bir ailenin yanına sığınmış. Ona hep “öteki” gibi davranmışlar. Hepsinden önemlisi bu kızın akıl sağlığı yerinde değil.
Kafaca hasta bir insana nasıl kızabilirsiniz ki?

 “İntikam”ın seti denince nasıl bir ortam gelmeli gözümüzün önüne?

Kanlıca, Beykoz, Hadımköy ve Balat’ta gerçekleşiyor çekimlerimiz. Espresso makinemiz bile var sette! Herkesin uyum içinde olduğu, pozitif ve profesyonel bir ortamımız var. Styling, yemek, ulaştırma, her şey sistematik işliyor. Sırf ulaştırma için ayrı bir yapım elemanımız var. 15 günlük bir plan veriliyor bize ve bu plan üzerinden ilerliyoruz. Styling konusuna gelirsek, bazı oyuncuları dışarıdan kişiler giydiriyor.
Ben, setimizin kostüm ekibinin başıyla çalışıyorum. Kıyafetlere beraber karar veriyoruz. Benim en takık olduğum konu saç. Selen’e özel bir saç modeli geliştirdik saç ekibiyle birlikte. Biraz daha gıcık bir model olmasına özen gösterdik.

“Beren bu kadar popüler olmasına rağmen çok mütevazı”

 Türklerden kimlerin oyunculuğunu beğeniyorsunuz?

Beren Saat, Güler Ökten, Bennu Yıldırımlar ve Mine Tugay en beğendiğim oyunculardan.

 Beren Saat’le aynı settesiniz. Aranız nasıl?

Çok iyi. İlk başta kaprisli biri midir acaba diye düşündüm ama alakası yok. Bir insan hem bu kadar popüler olup hem de bu kadar iyi niyetli ve mütevazı olabilir mi? Mert (Fırat) ve Nejat (İşler) da çok samimi insanlar. Sette bir gruplaşma asla olmadı. Herkes uyum içinde çalışıyor. Çekim için beklediğim zaman bile eğleniyorum.

 Kafanı dağıtmak için ne yaparsın?

Balık tutmayı çok seviyorum. Geçen yaz, oltama tek bir balık gelmemesine rağmen üç gün, 7’şer saatten beklediğimi biliyorum.   Bir de kamp yapmayı çok severim. Doğayla başbaşa kalmak benim için başlı başına bir terapi.

“Pazara da giderim, metrobüse de binerim”

 İntikam dizisiyle birlikte paparazzilerin merceğine girdiniz değil mi?

Ben ünlü bir insan gibi yaşamıyorum. Bir arkadaşım aradığı zaman işteyim derim, setteyim demem. Pazara da giderim, metrobüse de binerim. Hayatımda değişen bir şey olmadı ve olmayacak. Benimle fotoğraf çektirmek isteyen insanlar olduğu zaman mutlu oluyorum bu onları sevindirdiği için. Önceden beni çekmiyorlardı ama son zamanlar bu durum değişmeye başladı.

 Erkek arkadaşınızla basına yansıyan kareden söz ediyorsunuz değil mi?

Evet. Biri “Seda Hanım” dedi, o tarafa doğru baktık, fotoğrafımız çekildi ve arkadaş 10 saniye içinde ortadan kayboldu! Sonuçta yanlış yaptığımız bir şey yok, ikimiz de bekarız ama insan şaşırmadan edemiyor elbette...

 İlişkileriniz uzun süreli midir?

Ben Balık burcuyum, duygusalım. Ama bir ilişkide, karşımdaki insanın kriterlerime uyup uymadığını da sorgularım. Hep uzun süreli ilişkilerim oldu. Hatta başımdan bir evlilik de geçti. Üniversitede tanışmıştık, dört yıl çıktık, iki yıl da evli kaldık. Şimdi çok iyi dostuz. Evliliğin insanın hayatını sabote ettiğine inanmıyorum. Karşındakiyle aynı kafadaysan onunla evliyken de yükselebilirsin. Şimdiki ilişkim henüz yeni, pozitif bir etkileşimimiz var.

 


Etiketler:
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.