8 Ocak 1999

Cüzdan zayıflatan estetik

Leyla ATAMAN DİLEK
Sağlıklı ve güzel olmanın bedeli var; karın ve yüz germe beş bin dolar, hidroterapiyle iki beden zayıflama 150 milyon lira

YÜKSEK basınçlı su ve ısı tedavisi olan hidroterapi 10 seansta 2 beden zayıflatıyor. Hem selülitlerinizden kurtuluyor, hem de su ile eğleniyorsunuz.
"Hidroterapi, yeni ve doğal tedavi yöntemidir" diyen Pleiades Estetik Kliniği Başhekimi Dr. Vefa Gönenç şunları söyledi: "Hidroterapi kabinine aldığımız kilolu kişileri, bu kabinin özel haznelerine koyulan zayıflatıcı yağlar ve yüksek basınçlı suyla zayıflatıyoruz. Seans ücreti 15 milyon liradır, ortalama 10 seansta en az 2 beden zayıflatır." Estetik ameliyatla zayıflatan "liposuction" hakkında ise, estetik uzmanı Op. Dr. Baki Çokneşeli "Vücudun belli bölgelerinde biriken ve hiç bir şekilde eritilemeyen yağ hücrelerinin dışarı alınması işlemidir. Bu çıkartılmış olan yağ dokularının tekrar yerine gelmesi mümkün değil, ancak vakumla yağı alınan insanlarda metabolik olarak tekrar kilo almak sözkonusu olabilir. Bu nedenle liposuction'u bir yağ alma işlemi olarak kabul etmiyoruz. Kilolu olan kişilerde liposuction'ının faydası, tekrar kilo alınsa bile vücut kontürlerinin bozulmaması ve daha orantılı bir vücuda kavuşmaktır" dedi.

Ücretler el yakıyor
Kaş kaldırma bin dolar, gözaltı torbalarının alınması bin dolar, lazerle yüz germe bin - iki bin dolar, klasik yüz germe iki bin dolar, burun ameliyatı iki bin dolar, dudak silikonu bin dolar, göğüs büyütme iki bin 500 dolar, göğüs küçültme üç bin dolar, liposuction bin 500 - iki bin dolar, karın germe üç bin dolar, bileklerden yağ alma bin dolar.
Sağlık Hattı
Uzman doktorlarımız her hafta perşembe günü saat 11.00 - 13.00 arası telefon hattının diğer ucunda olacak. Arayabileceğiniz numaralar:
0212 505 69 74
0212 505 69 28

Ayrıca e-posta da yollayabilirsiniz saglik@milliyet.com.tr.

Sorularınız
ve yanıtları

Milliyet'in oluşturdugu Sağlık Hattı'nda, yöneltilen
sorular ve yanıtları
| ANA SAYFA |