Dünya
09.09.2015 - 09:28 | Son Güncelleme: 09.09.2015-9:42

Özür dilemeyeceğim demişti ama...

ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, özür dilemeyeceğini söylemişti ancak bakanlığı döneminde özel elektronik posta hesabı ve sunucusu kullanmasından dolayı ilk kez özür diledi.

Sitene Ekle

ABD'de 2016'da yapılacak başkanlık seçimlerinde Demokratik Parti'den başkan aday adayı olan Clinton, ABC News'e verdiği röportajda, bakanlık görevi sırasında özel elektronik posta hesapları kullanmasından dolayı özür diledi. Clinton, "Bu bir hataydı. Bunun için özür dilerim. Sorumluluğu kabul ediyorum" dedi.

Dışişleri Bakanlığı'nın özel elektronik posta kullanmasına müsaade ettiğinin altını çizen Clinton, "Yapmış olduğum izin verilen bir şeydi, bu kanunlara uygundu. Ancak şimdi geriye baktığımda, izin verilmiş olsa da iki hesap kullanmam gerekirdi. Biri kişisel, diğeri işle alakalı elektronik postalar için" açıklamasında bulundu.

Clinton, önceki gün yaptığı açıklamada ise özel elektronik posta kullanmasından dolayı özür dilemeyeceğini açıklamıştı. Hillary Clinton'ın, dışişleri bakanı olarak görev yaptığı dönemde, bakanlığın resmi elektronik posta adresi yerine, kişisel hesabını kullanması tartışmalara neden olmuştu.

Clinton da tartışmaların ardından bakanlığa 55 bin sayfa içeren dokümanı teslim etmişti. ABD Dışişleri Bakanlığı, geçen mayısta, Clinton'ın 2012 yılında ABD'nin Bingazi Konsolosluğu'na yapılan kanlı saldırıya ilişkin 900 sayfayı bulan 296 adet yazışmasını açıklamış, geri kalan yazışmaları da 30 Haziran'dan başlayarak her 30 günde bir gruplar halinde kamuoyuna açıklamaya devam etmişti. 

 


Bilgi Yarışması"Kör olası çöpçüler aşkımı süpürmüşler" diyen Anadolu pop efsanesi kimdir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
MİLLİYET.TV
    En Çok Konuşulan Haberler
      "Kör olası çöpçüler aşkımı süpürmüşler" diyen Anadolu pop efsanesi kimdir?
      ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.